w

Mateusz Jopek trzeci na mityngu w Koszycach

Mateusz Jopek zawody Koszyce
Mateusz Jopek zawody Koszyce

10 września br. w słowackich Koszycach odbyła się międzynarodowy mityng lekkoatletyczny JBL Jump Fest 2020. W zawodach wziął udział nasz Mistrz Polski w skoku w dal, Mateusz Jopek. Impreza w Koszycach to nietypowe zawody, gdyż zawodnicy tym razem nie uczestniczyli w rywalizacji na stadionie lekkoatletycznym. Na potrzeby mityngu zaaranżowano część zabytkowego centrum miasta. Zaproszeni na mityng lekkoatleci rywalizowali na przygotowanych specjalnie skoczni oraz bieżni. Konkurencje, jakie rozgrywano to sprint 60 m, 60 m przez płotki oraz skok w dal mężczyzn oraz kobiet.

Mateusz Jopek, który zaledwie kilka dni temu zawarł związek małżeński (gratulacje), w tych nietypowych zawodach zmierzył się ze swoimi niedawnym rywalem z Mistrzostw Polski, Andrzejem Kuchem. Na skoczni wystąpili także zagraniczni zawodnicy: Andreas Trajkowski (Dania), Reynold Banigo (Wielka Brytania), Adam Pekarek (Czechy) oraz Max Kottman (Niemcy).

Zawodnik z Jaworzyny Śląskiej rozpoczął ostrożnie, od 7,43 m i ta odległość dała mu trzecie miejsce na początku konkursu. W drugiej rundzie Mateusz objął prowadzenie w zawodach dzięki skokowi na odległość 7,65 m. Na początku trzeciej serii, na pozycji lidera zmienił go jednak Reynold Banigo skacząc 7,77 m. Następnym zawodnikiem był Andrzej Kuch, który skoczył 7,82 m. Mateusz odpowiedział skokiem na 7,58 m i spadł na 3 miejsce w rywalizacji. Kolejne skoki nie przyniosły Mateuszowi poprawy odległości (7,49 m, 7,53 m). Jego rywale jednak albo palili swoje skoki, albo nie poprawiali swoich wyników. Skład tymczasowego podium nie zmienił się.

W szóstej, ostatniej serii konkursu w skoku w dal Mateusz Jopek skoczył 7,62 m i okazało się to za mało, żeby zwyciężyć w rywalizacji. Zawody na Słowacji wygrał Andrzej Kuch (7,82 m) przed Reynoldem Baningo (7,77 m).

Przed Mateuszem w tym roku jeszcze kilka imprez lekkoatletycznych i jest szansa na poprawę wyników. Czekamy więc na kolejne występy Mateusza i trzymamy kciuki za jak najdalsze skoki.

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Powszechny spis rolny

Ruszył Powszechny Spis Rolny

Mateusz Jopek zawody Poznań

Mateusz Jopek wygrywa zawody w Poznaniu