„Lato na korcie” dla „FC Kabanosy”

IMGP8538_crPo raz ósmy, podczas kolejnych wakacji, Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej organizuje na boisku przy ulicy Ceglanej w Jaworzynie Śląskiej turnieje piłki nożnej dla dzieci i siatkówki dorosłych pod wspólną nazwą „Lato na korcie”.

Do turnieju piłki nożnej, w którym  zgłosiły się cztery drużyny, z czego jedna nie została dopuszczona do udziału w turnieju ze względu na wiek zawodników (udział mogły wziąć dzieci ze szkół podstawowych, decydował rok urodzenia). Najlepszą z nich okazała się drużyna „FC Kabanosy”, która wygrała wszystkie mecze i zdobyła komplet punktów. Drugie miejsce zajęła ekipa „Ceglanos Gangos”, a trzecie „Barbi niech się zgarbi”. Tabela końcowa turnieju wygląda następująco:

1. FC Kabanosy 6 pkt.
2. Ceglanos Gangos  3 pkt.
3. Barbi niech się zgarbi 0 pkt.

Wszystkie mecze były sędziowane na zmianę przez dwóch jaworzyńskich radnych: Pana Ireneusza Bessera i Pana Antoniego Szewczyka. Żaden z zawodników w czasie turnieju nie „odstawiał nogi” i kolejne spotkania przynosiły coraz więcej emocji. Widzowie mogli podziwiać piękne akcje, po których padały efektowne bramki. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Mateusza Dub, który bronił bramki „Kabanosów”, a nawet udało mu się zdobyć gola w finałowym meczu, który decydował o zwycięstwie w całej rywalizacji. Wyróżnienie w postaci specjalnej nagrody otrzymał Miłosz Rachelski, który pomimo młodego wieku wyróżniał się walecznością i umiejętnościami na boisku.

Pomiędzy meczami rozegrano tradycyjny, wielki turniej rzutów karnych. Bramki bronił Burmistrz Jaworzyny Śląskiej – Grzegorz Grzegorzewicz. Ostatecznie najskuteczniejszym egzekutorem karnych się Arkadiusz Fordas. Po raz pierwszy turniej uatrakcyjnił mini-konkurs w żonglowaniu piłką, czyli w popularnych „kapkach”. Tutaj bezkonkurencyjny okazał się Jan Zadziorski. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowe dyplomy, najlepsi zaś okazałe puchary. Wyróżnieni zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe, ufundowane przez SOKiBP oraz Gminę Jaworzyna Śląska.

Po piłkarskich emocjach miał zostać rozegrany turniej piłki siatkowej dla młodzieży i dorosłych, który jednak nie doszedł do skutku ze względu na to, że swój udział zgłosiła tylko jedna drużyna.

Zobacz galerię zdjęć z Turnieju piłki nożnej „Lato na korcie”

źródło: SOKiBP

Podobne artykuły

3 Thoughts to “„Lato na korcie” dla „FC Kabanosy””

 1. xxx

  „turniej piłki siatkowej dla młodzieży i dorosłych, który jednak nie doszedł do skutku ze względu na to, że swój udział zgłosiła tylko jedna drużyna” mówi samo za siebie, takie zainteresowanie siatkówką w jaworzynie i tak dobrze nagłośniona impreza ze z roku na rok coraz „wyższy poziom” :/, kiedyś 6 drużyn, teraz niepełna jedna.

 2. Damian

  „Do turnieju piłki nożnej, w którym zgłosiły się cztery drużyny, z czego jedna nie została dopuszczona do udziału w turnieju ze względu na wiek zawodników (udział mogły wziąć dzieci ze szkół podstawowych, decydował rok urodzenia)”
  Ale czy nie chodzi w tym wszystkim o dobra zabawe? To,ze inni chlopcy byli troszke starsi to i tak powinni zagrac bo jak juz wczesniej napisalem powinna liczyc sie dobra zabawa a nie wynik.

 3. rodzic

  bardzo dobrze ze mlodsze dzieci nie zagraly z dryblasami. tacy duzi, a czytac plakatow nie potrafia?

Comments are closed.