Kolejne triumfy młodych kolarzy z Jaworzyny

W miniony weekend, 21 września, w Szczawnie Zdroju odbył się ostatni – siódmy wyścig IV Edycji Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej. Świeży mistrz Dolnego Śląska MTB – Oliwier Okarmus, reprezentujący MKS Karolina zajął w tym wyścigu 4 miejsce i został zwycięzcą całej Ligi w kategorii chłopców 9-10 lat.

A oto wyniki zawodników MKS Karolina Jaworzyna Śląska:
Kategoria Skrzat chłopcy 9-10 lat: 4 miejsce Oliwier Okarmus i 1 miejsce w klasyfikacji generalnej,14 Tymoteusz Bałuk i 10 w klasyfikacji generalnej.
Kategoria Junior młodszy: 6 miejsce Jakub Grzybowski.
Kategoria Młodzik: 20 miejsce Krystian Smereczniak, w klasyfikacji generalnej 21.
Kategoria Żak: 19 Bartosz Kasperek, 23 Tomczak Piotr.
Kategoria Skrzaciątka dziewczęta 7-8 lat: 2 Malwina Mitura.
Kategoria Krasnale dziewczęta 5-6 lat: 1 Zuzanna Bałuk.
Kategoria Krasnale chłopcy 5-6 lat: 2 Aleksander Borkowski.
W klasyfikacji klubowej Miejski Klub Sportowy Karolina z Jaworzyny Śląskiej został sklasyfikowany na 10 miejscu.

W niedzielnym wyścigu “Grand Prix Junior Aleja Bielany” w Krzyżowicach koło Kobierzyc, zawodnicy MKS Karolina z powodzeniem startowali w wyścigu MTB. W kategorii chłopców Skrzaty 9-10 lat, po pasjonującej rywalizacji zwyciężył Oliwier Okarmus. Ósmy w tej samej kategorii był Mateusz Mitura a dwunasty Tymoteusz Bałuk. W kategorii Młodzik, po upadku na finałowym okrążeniu, drugie miejsce wywalczył Krystian Smereczniak. W kategorii Młodziczek zwyciężyła Judyta Tonder. W kategorii dziewcząt 6-7 lat druga była Malwina Mitura. W Kategorii Żak piąty był Bartosz Kasperek, a dziewiąty Piotr Tomczak. Debiutant Damian Oberman był ósmy w kategorii chłopców 7-8 lat.

źródło: MKS Karolina, A. Szewczyk