Kolejne medale dla jaworzyńskich kolarzy

SONY DSCMistrzostwa Dolnego Śląska w Kolarstwie Górskim MTB szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rozegrano 4 października 2014 r. w Chojnowie. Rewelacyjnie na interwałowej, szybkiej i perfekcyjnie przygotowanej trasie w Parku Piastowskim pojechali kolarze MKS Karolina, którzy reprezentowali swoje szkoły. W wyścigu dziewcząt szkół podstawowych, po zaciętej walce i olbrzymim wsparciu trenera na finiszu, trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła Martyna Wojas uczennica Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej. Faworytka w wyścigu dziewcząt szkół gimnazjalnych Paulina Pastuszek nie zawiodła i zajęła zdecydowanie pierwsze miejsce oczywiście zgarnęła złoty medal. Długo na drugim miejscu jechała Sara Tonder, ale po defekcie roweru biegła do mety i spadła na czwarte miejsce, szósta była Kamila Pastuszek. Dziewczęta z Gimnazjum Nr 1 w Jaworzynie Śląskiej zajęły trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. W kategorii chłopców szkół gimnazjalnych Jakub Bieliński był dwunasty a Jakub Żuraw szesnasty.

Zobacz galerię zdjęć z wyścigu w Chojnowie

Tego samego dnia po południu w Gorzanowie k/Bolkowa dzięki wspaniale przygotowanej logistyce zawodnicy przesiedli się na rowery szosowe i wystartowali w Czasówce Gorzanowickiej, ostatniej z pięciu edycji Czasówek Karkonoskich. Okazało się że dziewczęta z kategorii młodziczek szybko się zregenerowały i Paulina Pastuszek wygrała ostatnią edycję i całą klasyfikację generalną. Tym razem Sara Tonder była trzecia a Kamila Pastuszek zajęła piąte miejsce.

Następnego dnia w Bolkowie rozegrano kryterium kolarskie, które było zakończeniem sezonu szosowego na Dolnym Śląsku. Tradycyjnie swoją klasę i dominację w kategorii młodziczek w tym sezonie potwierdziły Młodziczki MKS Karolina. Pierwsza była, a jakże Paulina Pastuszek trzecia Kamila Pastuszek i czwarta Sara Tonder. Z dobrej strony pokazali się Młodzicy. Jakub Żuraw zajął dziewiąte miejsce a Jakub Bieliński dziesiąte.

Zobacz galerię zdjęć z Czasówki Gorzanowickiej

źródło: A. Szewczyk, MKS Karolina

Podobne artykuły