Kolejne dobre wyniki kolarzy

SONY DSC

Kamila młodsza z sióstr Pastuszek, idzie śladami starszej siostry Pauliny, która w ubiegłym sezonie nie miała sobie równych w kategorii młodziczek. Zdecydowanie wygrała dwa wyścigi szosowe rozegrane w Podgórzynie koło Jeleniej Góry. Pierwszym z nich była czasówka pod Przesiekę na dystansie 7,5 km, którą Kamila pokonała najszybciej pokonując wszystkie rówieśniczki w swojej kategorii wiekowej.

Drugim wyścigiem było kryterium uliczne na 2,5 km rundzie. Młodziczki miały do pokonania sześć okrążeń. Kamila odjechała swoim rywalkom na pierwszym okrążeniu i nie dała się doścignąć zajmując pierwsze miejsce. Martyna Wojas zajęła, tak nielubiane przez zawodników, czwarte miejsce. W kategorii dzieci 9-10 lat Hubert Budny był trzeci, a w kategorii dzieci 11-12 Michał Paluch zajął szóste a Marta Kołodziejska siódme miejsce.

W tym samym czasie starsi zawodnicy MKS Karolina startowali na drugim krańcu Polski w Eliminacjach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży MTB w Leżajsku. W kategorii juniorek młodszych Paulina Pastuszek zajęła piąte miejsce a siódme Sara Tonder. Należy podkreślić, że do wyścigu finałowego zalicza się cztery najlepsze starty z pośród siedmiu eliminacji. W każdej edycji punktuje dwadzieścia najlepszych zawodniczek.

Mniej szczęścia mieli juniorzy młodsi Jakub Bieliński i Jakub Żuraw, którym zabrakło kilka oczek do dającej awans pierwszej dwudziestkipiątki.

źródło: MKS Karolina, Opracował: Antoni Szewczyk