Kolarze w kadrze Dolnego Śląska

Dużym sukcesem zakończył się start dwójki kolarek MKS Karolina, Sary Tonder i Pauliny Pastuszek w Mistrzostwach Makroregionu , które odbyły się w Tuszynie. Na dystansie 7 km dziewczęta uzyskały czas 13min 30 sek i tym samym wywalczyły brązowe medale tych mistrzostw.

Dzień później, czyli w sobotę, w Ostroszowicach rozegrano wyścig ze startu wspólnego, na dystansie 18 km i górskiej trudnej trasie ze stromym podjazdem i wąskim krętym zjazdem. Tym razem Sara zajęła drugie miejsce, zdobywając srebrny medal a Paulina była czwarta.

Rewelacyjnie jak zwykle pojechali nasi Żacy, na dystansie 9 km bezkonkurencyjny był Jakub Bieliński zajmując 1 miejsce, Bartosz Smereczniak -3, Kamila Pastyszek -4, Jakub Żuraw -5.

W trzecim dniu ścigania w Jaczkowie, odbyło się kryterium kolarskie o Puchar Wójta Gminy Czarny Bór. Sara Tonder wykorzystała wznoszącą falę formy i zwyciężyła po pasjonującym finiszu w kategorii młodziczek, czwarta była Paulina Pastuszek. W kategorii Żak Jakub Bieliński zajął trzecie miejsce, Bartosz Smereczniak czwarte, Jakub Żuraw piąte a Żakini Kamila Pastuszek czwarte.

Po sukcesach odniesionych w wyścigach szosowych Sara Tonder i Paulina Pastuszek zostały powołane do Kadry Wojewódzkiej Młodzików Dolnośląskiego Związku Kolarskiego i są na obozie sportowym w Twardogórze, przygotowując się do drugiej części sezonu kolarskiego.

źródło: MKS Karolina