Kolarze z Jaworzyny zakończyli sezon szosowy

Ostatnie szosowe wyścigi sezonu w Polsce i na Dolnym Śląsku rozegrano w miniony weekend. W ostatni dzień września odbyły się Mistrzostwa Polski w jeździe dwójkami w Kaliszu. Z powodu absencji chorobowej kilku zawodników MKS B&W „Karolina” Jaworzyna Śląska wystawił tylko jedną dwójkę w kategorii junior młodszy Igora Bekera i Marcina Zarębskiego. Na trasie o długości 21 km zawodnicy wykręcili czas  30 min  43 sekundy, zajmując dwudzieste ósme miejsce.

W sobotę odbyła się szósta, ostatnia edycja Czasówek Karkonoskich w Pogwizdowie k/Bolkowa na dystansie 4.3 km pod górę. W kategorii juniorek młodszych zwyciężyła Sara Tonder przed Pauliną Pastuszek, czwarte miejsce zajęła Kamila Pastuszek. W kategorii junior młodszy czwarty był Marcin Zarębski, piąty Igor Beker, dziewiąty Jakub Żuraw. W kategorii młodziczek Marta Kołodziejska była ósma.

W niedzielę w Bolkowie rozegrano XXV Ogólnopolskie Kryterium Uliczne o Puchar Burmistrza Miasta Bolków. Na rundzie o długości 1.1 km z trudnym podjazdem po kostce, w kategorii juniorek młodszych po samotnej ucieczce od pierwszej rundy, zwyciężyła Sara Tonder. Czwarta była Kamila Pastuszek a Paulina Pastuszek nie ukończyła wyścigu z powodu kontuzji. Niezwykłe emocje przeżywali kibice w wyścigu juniorów młodszych. Po kraksie na pierwszym okrążeniu uformowała się sześcioosobowa ucieczka w którą zabrał się Igor Beker. Walka na punktowanych finiszach trwała do ostatniego okrążenia. Na mecie okazało się że trzech zawodników zdobyło jednakową ilość punktów. O wyższej lokacie zdecydowała ilość wygranych okrążeń. Igor Beker dzięki aktywnej jeździe i desperackiemu finiszowi na ostatnim okrążeniu zajął drugie miejsce. Marcin Zarębski był ósmy a Jakub Żuraw dziesiąty. Młodziczka Marta Kołodziejska była siódma.

źródło: Antoni Szewczyk, MKS Karolina

Podobne artykuły