w

Kolarze GLKS Jaworzyna Śląska na Pucharze Polski w kolarstwie szosowym

Puchar Polski w kolarstwie szosowym, zawodnicy GLKS Jaworzyna Śląska

Kolarze GLKS w Jaworzynie Śląskiej tym razem spróbowali swoich sił startując w wyścigu szosowym. Zawody o randze Pucharu Polski w Dobromierzu były Eliminacją Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostwami Makroregionu Młodzików w jeździe parami na czas.

We wszystkich kategoriach wiekowych wystartowało 760 zawodników, w tym sześciu z sekcji kolarskiej GLKS. W jeździe parami piąte, punktowane miejsce zajęła dwójka Bartosz Kasperek i Kacper Szczepaniak, a Piotr Tomczak i Marcin Romanowski trzynaste. W wyścigu Młodzików ze startu wspólnego na dystansie 44 km, Bartosz Kasperek finiszował w czołowej grupie zaś Kaper Szczepaniak z kilkuminutową niewielką stratą. Pozostała trójka młodzików: Roch Góra, Marcin Romanowski, Piotr Tomczak nie ukończyła wyścigu z powodu przekroczenia limitu czasu do czołówki peletonu.

W kategorii Junior młodszy Krystian Smereczniak w jeździe indywidualnej na czas zajął miejsce w drugiej setce zawodników, a ze startu wspólnego przekroczył limit czasu. Trzeba zaznaczyć że jego specjalnością jest kolarstwo górskie MTB. Udział w wyścigu był finansowany ze środków Gminy Jaworzyna Śląska oraz prywatnych darczyńców.

źródło: A. Szewczyk, trener sekcji kolarskiej GLKS Jaworzyna Śląska

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Mateusz Jopek na podium Akademickich Mistrzostw Polski w skoku w dal

Mateusz Jopek ze złotym medalem Akademickich Mistrzostw Polski

Szkoła Podstawowa Jaworzyna Śląska

Egzamin ósmoklasisty rozpoczęty