w

Kolarze GLKS Jaworzyna Śląska na 84 MP w przełajach

Kolarze GLKS Jaworzyna Śląska w barwach klubowcyh

Młodzi kolarze Gminnego Ludowego Klubu Sportowego w Jaworzynie Śląskiej rozpoczęli nowy sezon startując w 84 Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Przełajowym.

Działaczom i rodzicom tuż przed imprezą udało się zdążyć z wykonaniem pięknych strojów dla 18 zawodników klubu. W nowym sezonie młodzi adepci kolarstwa będą reprezentować Gminę Jaworzyna Śląska w jej zielono-żółtych barwach.

W rywalizacji we Włoszakowicach wzięło udział dziesięciu zawodników jaworzyńskiego klubu. Główny organizator Mistrzostw, Stowarzyszenie Klub Sportowy Kołownik, jeszcze tydzień przed zawodami przewidywał mroźną pogodę. Jednak na trasie wyścigu kolarzy oczekiwała nie zmrożona gruda, ale gęsta, błotnista maź, w której niektórzy dosłownie brodzili po kolana.

 

       

W sobotę, 23 stycznia wystartowali żacy i żakinie oraz młodzicy. W kategorii Żakini Barbara Tomczak zajęła 15 miejsce. W Kategorii Żak kolarze GLKS zakończyli wyścig w następującej kolejności: Oliwier Okarmus – 18, Adrian Miklaszewski 23, Mateusz Mitura 27. Młodzicy GLKS Jaworzyna Śląska przybyli na metę sklasyfikowani: Bartosz Kasperek 54 , Piotr Tomczak 59, Kacper Szczepaniak 66, Marcin Romaniecki 70, Roch Góra 71. W niedzielę, 24 stycznia, na trasę wyścigu wyjechał junior młodszy, Krystian Smereczniak. Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym ukończył na 64 miejscu.

Wola walki wszystkich zawodników w tak trudnych warunkach i do samego końca na pewno zaowocuje lepszymi wynikami w następnych startach.

Antoni Szewczyk, trener sekcji kolarskiej GLKS Jaworzyna Śląska

Na pętli o długości 2,8 km rywalizowało łącznie 650 zawodników. Impreza ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa odbywała się bez udziału widzów, ale na trasie wyścigu młodych zawodników dopingowali opiekunowie (rodzice) i oczywiście trener. Pomimo debiutu w Przełajowych Mistrzostwach Polski i bardzo trudnych warunków, młodzi kolarze z Jaworzyny poradzili sobie znakomicie.

źródło: GLKS Jaworzyna Śląska, trener A. Szewczyk

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Azbest Jaworzyna Śląska

Chcesz usunąć azbest? Złóż wniosek!

WOŚP Jaworzyna Śląska

29. Finał WOŚP w Gminie Jaworzyna Śląska już w niedzielę!