w

Już w sobotę kolarskie zmagania na żwirowni

XVII Grand Prix MTB Solidarności Liga Aglomeracji Wałbrzyskiej plakat

To już w najbliższą sobotę, 26 czerwca 2021 r. wystartuje w Jaworzynie Śląskiej wyścig kolarstwa górskiego, czyli XVII Grand Prix MTB Solidarności. Impreza należy do cyklu wyścigów Ligi MTB Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Lokalnymi organizatorami wyścigu są SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej, Gminny Ludowy Klub Sportowy w Jaworzynie Śląskiej oraz Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” przy ZPS „Karolina” Sp. z o. o. Organizatorem Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej, składającej się w tym roku z ośmiu wyścigów, jest LKKS Górnik Wałbrzych. Wyścig odbędzie się na terenach jaworzyńskiej żwirowni. Biuro zawodów, start oraz meta wyścigu zlokalizowane będą przy Restauracji Magnolia Rast, ul. Towarowa 8.

Do startu w rywalizacji zgłosiło się prawie 200 zawodników z licencją, których obowiązywały zapisy elektroniczne. Amatorzy będą mogli zapisać się w dniu wyścigu, w biurze zawodów, jednak ze względu na obostrzenia sanitarne, liczba zawodników, którzy będą mogli wystartować w wyścigu jest ograniczona.

Organizatorzy szczególnie gorąco zapraszają najmłodszych adeptów kolarstwa. Mogą oni wystartować w specjalnych kategoriach: krasnoludki, krasnale, skrzaciątka i skrzaty. Dodatkowo, podczas imprezy będzie prowadzona klasyfikacja najlepszych zawodników z terenu Gminy Jaworzyna Śląska, którzy otrzymają dodatkowe nagrody rzeczowe.

Więcej szczegółów organizacyjnych w regulaminie na stronie Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej ligamtb.pl oraz na stronie sokibp.pl

źródło: SOKiBP, ligamtb.pl

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Muzyka moją Pasją, Jaworzyna Śląska uczestnicy

„Muzyka moją pasją” po raz siedemnasty

Lato z SOKiBP wakacje w Jaworzynie Śląskiej

Startuje “Lato z SOKiBP”