Intensywny weekend kolarzy z Jaworzyny

Antoni Szewczyk kolarze Jaworzyna Śląska

Młodzi kolarze MKS Karolina Jaworzyna Śląska nie próżnowali w miniony weekend. Pomimo zmiennej pogodzie wzięli udział w kolarskiej rywalizacji zarówno w sobotę, jak i niedzielę 7 i 8 września.

W sobotę, w Świebodzicach wystartowali w VI edycji Ligi MTB Aglomeracji Wałbrzyckiej. W padającym deszczu i na błotnistej trasie najlepszym z reprezentantów Jaworzyny Śląskiej okazał się startujący w kategorii Krasnale dzieci 6-7 lat – Aleksander Borkowski. Faworyt w kategorii Skrzaty dzieci 9-10 lat – Oliwier Okarmus – zajął drugie miejsce po kłopotach z leciwym sprzętem, a Tymoteusz Bałuk był dziewiąty. W kategorii Żak Bartosz Kasperek był osiemnasty, a Marcin Romaniecki dwudziesty. Natomiast w kategorii Młodziczka Judyta Tonder była ósma, a Młodzik Krystian Smereczniak dziewiętnaste.

W niedzielę , w miejscowości Głogów Górkowo, na torze motocrossowym rozegrano czwartą edycję Ligi Szkółek Kolarskich MTB. Tym razem rywalizacja odbyła się przy słonecznej pogodzie, lecz na bardzo wydolnościowej i widowiskowej rundzie. W kategorii dzieci 9-10 lat chłopców Oliwier Okarmus zajął drugie miejsce, Tymoteusz Bałuk wywalczył piąte miejsce a Mateusz Mitura dziewiąte. Tuż za podium znaleźli się Młodzik Kristian Smereczniak i Młodziczka Judyta Tonder , plasując się na czwartych miejscach. W najliczniej obsadzonej kategorii Żak Bartosz Kasperek wywalczył szóste miejsce a Marcin Romaniecki siódme.

źródło: MKS Karolina, trener A. Szewczyk