w

Intensywny kolarski weekend

glks jaworzyna śląska kolarze
glks jaworzyna śląska kolarze

Miniony weekend był bardzo intensywny dla kolarzy GLKS Jaworzyna Śląska. Młodzi adepci kolarstwa wzięli udział w wyścigach w Świebodzicach i Wałbrzychu.

W sobotę, 12 września 2020 r., w Świebodzicach, przy pięknej pogodzie odbyła się kolejna odsłona Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej. Na szybkiej, trawiastej trasie młodzi kolarze osiągnęli dobre wyniki. W kategorii dziewcząt 7-8 lat brązowy medal i 3-miejsce wywalczyła Malwina Mitura. Wśród chłopców w tej samej kategorii ósmy był Szymon Leśniewski, a 11 Aleksander Borkowski. W kategorii dziewcząt 9-10 lat czwartą pozycję wywalczyła Barbara Tomczak, a w kategorii chłopców na dziesiątym miejscu finiszował Damian Oberman. W najliczniej obsadzonej kategorii Żak 11-12 lat wystartowało 35 zawodników. Oliwier Okarmus zajął ósme miejsce, a Piotr Tomczak jedenaste. Marcin Romaniecki przyjechał na metę trzynasty, a Adrian Miklaszewski szesnasty. Miejsce 26 zajął Mateusz Mitura, a tuż za nim stawił się na mecie Roch Góra. W kategorii Młodzik na dziesiątej pozycji dojechał Krystian Smereczniak, a na siedemnastej Bartosz Kasperek.

Niedziela, to udział w kolejnej edycji kultowej kolarskiej imprezy „Górale na start”. Wyścig odbył się na trudnej technicznie trasie, w wałbrzyskim parku Sobieskiego. W kategorii chłopców U-15 pierwsze miejsce na podium wywalczył Krystian Smereczniak, jego klubowy kolega Bartosz Kasperek był piąty. W Kategorii chłopców U-13 najwyższe miejsce na podium zajął Oliwier Okarmus, drugi przyjechał Piotr Tomczak, a czwarty zaś Marcin Romaniecki. Piąty w tej kategorii przyjechał Adrian Miklaszewski, dziesiąty Mateusz Mitura i jedenasty Roch Góra. W kategorii dziewcząt K-11 piąta była Barbara Tomczak, a w kategorii chłopców U-11 Damian Oberman dziewiąty.
W kategorii dziewcząt K-9 na drugim miejscu finiszowała Malwina Mitura, a w kategorii chłopców U-9 Aleksander Borkowski zajął dziewiątą lokatę.

W najbliższy weekend, 19 września 2020 r. kolarze będą rywalizować w XVI Grand Prix MTB Solidarności w Jaworzynie Śląskiej.

źródło: Antoni Szewczyk, GLKS Jaworzyna Śląska

Sylwester Bartczak

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Zbiórka krwi Jaworzyna Śląska

Zbiórka krwi w Jaworzynie Śląskiej 22 września

zespół taneczny fart jaworzyna śląska sokibp

Zespół „Fart” w Muzeum Kolejnictwa