III Turniej Młodych Radnych w Piłce Siatkowej

IMGP2422Sala przy Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej była areną rozgrywek siatkarskich reprezentacji Rad Młodzieżowych z Dolnego Śląska. Przy siatce spotkało się osiem drużyn, w tym dwie reprezentacje gospodarzy – MRM w Jaworzynie Śląskiej. Zanim sędzia główny zawodów, pan Wojciech Syntyrz, dał znak do rozpoczęcia pierwszego meczu, turniej oficjalnie rozpoczęła pani Teresa Gawron – Dyrektor Szkoły Podstawowej. Sama część sportowa była pełna emocji i każdy walczył dzielnie o każdy punkt. Jednak nad całością przyświecała idea bardzo dobrej zabawy. Na początek osiem zespołów zostało podzielonych na dwie grupy, w których rozegrano mecze każdy z każdym. Po dwie najlepsze awansowały do półfinału. Zwycięzcy grali o pierwsze miejsce, a pokonani o trzecie. Zdecydowanie najlepszą ekipą była drużyna reprezentująca MRM Świdnicę, która w finale pokonała MRM Żarów. Trzecie miejsce przypadło zeszłorocznym zwycięzcom, czyli Stowarzyszeniu All-ternatywa z Jeleniej Góry, którzy w małym finale wygrali z reprezentantami Żmigrodu. Niestety obu drużynom gospodarzy nie udało się wyjść z grupy ale na pocieszenie pozostał fakt, że najlepszą zawodniczką turnieju została „dziewczyna od nas”, czyli Wiktoria Kołtunowicz. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Marcin Olszówka ze Świdnicy.

Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy puchar. Czołówka za zdobyte miejsce, a pozostali, czyli MRG Długołeka, MRM Świebodzice oraz MRM Jaworzyna Śląska – za udział w turnieju. Po finale tradycyjnie już rozegrano pokazowy mecz, pomiędzy drużyną samorządowców a reprezentacją złożoną z przedstawicieli poszczególnych rad młodzieżowych. Starsi pokazali klasę i wygrali mecz (pomimo niesprzyjającej im publiczności) w setach 2:1.

Po emocjach sportowych przyszedł czas na wspólny posiłek przygotowany przez jaworzyńskich wolontariuszy. Pierogi ruskie (własnoręcznie lepione) oraz ciasta znikały bardzo szybko ze stołów i to był największy komplement dla naszych młodych kucharzy i cukierników. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że impreza była bardzo udana i nie mogą się doczekać kolejnej już w przyszłym roku.

Na koniec warto dodać, że przy organizacji III Turnieju Młodzieżowych Rad Miejskich w Piłce Siatkowej o puchar Burmistrza pracowało ponad trzydziestu młodych ludzi. Poświęcili Oni swój wolny czas i za to należą Im się wielkie brawa. Pokazali w ten sposób, że młodzież potrafi naprawdę bardzo dużo dobrego zrobić. Oby inni brali z Nich przykład.

źródło: MRM

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.