II miejsce Gimnazjum

gim-pilkaReprezentacja Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej uplasowała się na II miejscu w naszym powiecie w rozgrywkach w piłkę nożną chłopców. Mecze pierwszej fazy turnieju rozegrano w Szczepanowie na kompleksie boisk Orlik.

Grano systemem każdy z każdym, dwa razy po 20 minut. Po wyeliminowaniu drużyn z Żarowa i Marcinowic (zwycięstwa odpowiednio 6:1 i 8:2!) Gimnazjum z Jaworzyny awansowało do następnego etapu-finału. Tym razem mecze rozegrano 11 października 2013 roku w Żarowie, przy tamtejszym gimnazjum. W finale powiatowym spotkały się ponownie trzy zespoły, zwycięzcy swoich okręgów. Były to Gimnazjum nr 4 ze Świdnicy, Gimnazjum nr 2 ze Strzegomia oraz Gimnazjum nr 1 z Jaworzyny Śląskiej. Ekipa z Jaworzyny pewnie pokonała rówieśników ze Strzegomia 4:1 i niestety uległa świdniczanom (0:2). Na pocieszenie można dodać, że Gimnazjum nr 4 to wychowankowie klubu sportowego GRYF ze Świdnicy.
To spory sukces chłopców z Jaworzyny Śląskiej biorąc pod uwagę zdecydowane wygrane w drodze do finału. Reprezentacja Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej, grała w składzie: Jędras Kacper, Jagieła Krystian, Kusio Dawid, Tymcik Bartosz, Besser Jakub, Iwanowski Dawid, Adamczyk Damian, Gryzgot Gerard, Mateusz Jacek, Stolarz Marcin Opiekunem drużyny był pan Marcin Kruk.

źródło: www.jaworzyna.net

Podobne artykuły