w

I miejsce i rekord Mateusza Jopka w Ołomuńcu

Mateusz Jopek Ołomuniec Jaworzyna Śląska
Mateusz Jopek Ołomuniec Jaworzyna Śląska

Jaworzyński skoczek w dal, Mateusz Jopek doskonale rozpoczął nowy sezon lekkoatletyczny. Na zawodach, które odbyły się 27 czerwca 2020 r. w Czeskim Ołomuńcu, nie tylko zdobył pierwsze miejsce w turnieju, ale także poprawił swój rekord życiowy skacząc 7 m 95 cm. Mateusz w trakcie zawodów zdeklasował swoich czeskich i słowackich rywali. Jakub Bystroň, który zajął w zawodach drugie miejsce osiągnął odległość 7,56 m, czyli 39 cm mniej od naszego zwycięzcy.

Zawody w Republice Czeskiej zawsze przynosiły Mateuszowi dobre wyniki. W ubiegłym roku podczas zawodów w Taborze, Mateusz ustanowił swój rekord na 7,63 m. Kilka dni później, na Międzynarodowym Mityngu Lekkoatletycznym „43 Velká cena” w Nowym Mieście nad Metują, skoczył na odległość 7,69 m.

Na pewno Mateusza jak i jego trenera, Zdzisława Kokota bardzo cieszy regularność. Przy zaledwie jednym spalonym skoku, Mateusz zanotował wszystkie próby z odległościami 7,67m i więcej. 49. Ročník Velké Ceny Města Olomouce to pierwsze zawody w tym sezonie lekkoatletycznym, który ze względu na epidemię koronawirusa, rozpoczął się z opóźnieniem. Teraz trzymamy kciuki za przekroczenie przez Mateusza bariery 8 metrów. Powodzenia!

Wyniki zawodów w skoku w dal, Ołomuniec 27.07.2020 r.

informacje, fot.: FB, M. Jopek

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Zakończenie roku szkolnego Gmina Jaworzyna Śląska

Koniec roku szkolnego, czas na wakacje

Wybory Jaworzyna Śląska

Jutro wybory prezydenckie, gdzie głosować?