I miejsce i rekord Mateusza Jopka w Ołomuńcu

Mateusz Jopek Ołomuniec Jaworzyna Śląska

Jaworzyński skoczek w dal, Mateusz Jopek doskonale rozpoczął nowy sezon lekkoatletyczny. Na zawodach, które odbyły się 27 czerwca 2020 r. w Czeskim Ołomuńcu, nie tylko zdobył pierwsze miejsce w turnieju, ale także poprawił swój rekord życiowy skacząc 7 m 95 cm. Mateusz w trakcie zawodów zdeklasował swoich czeskich i słowackich rywali. Jakub Bystroň, który zajął w zawodach drugie miejsce osiągnął odległość 7,56 m, czyli 39 cm mniej od naszego zwycięzcy.

Zawody w Republice Czeskiej zawsze przynosiły Mateuszowi dobre wyniki. W ubiegłym roku podczas zawodów w Taborze, Mateusz ustanowił swój rekord na 7,63 m. Kilka dni później, na Międzynarodowym Mityngu Lekkoatletycznym „43 Velká cena” w Nowym Mieście nad Metują, skoczył na odległość 7,69 m.

Na pewno Mateusza jak i jego trenera, Zdzisława Kokota bardzo cieszy regularność. Przy zaledwie jednym spalonym skoku, Mateusz zanotował wszystkie próby z odległościami 7,67m i więcej. 49. Ročník Velké Ceny Města Olomouce to pierwsze zawody w tym sezonie lekkoatletycznym, który ze względu na epidemię koronawirusa, rozpoczął się z opóźnieniem. Teraz trzymamy kciuki za przekroczenie przez Mateusza bariery 8 metrów. Powodzenia!

Wyniki zawodów w skoku w dal, Ołomuniec 27.07.2020 r.

informacje, fot.: FB, M. Jopek

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.