Horror z happy end’em

Kibice MKS Karolina z pewnością nie mogli narzekać na brak emocji podczas ostatniego spotkania ligowego reprezentacji seniorów w piłce nożnej. Zawodnicy klubu zgotowali po raz kolejny wszystkim widzom prawdziwy horror, który jednak zakończył się szczęśliwie. Do Jaworzyny przyjechała reprezentacja Dziećmorowic, która po 6 kolejce razem z Górnikiem II Wałbrzych oraz Karoliną liderowała w tabeli. Było to więc bardzo ważne spotkanie dla obu drużyn i zostało okrzyknięte spotkaniem kolejki.

Karolina od początku spotkania zepchnęła Sudety do defensywy. W piątej minucie sędzia nie uznaje gola zdobytego przez Piotra Jarzębowskiego, a następne strzały Ptaka, Czykiety i T. Kraczyka nie trafiają w siatkę.  Dopiero w 25 minucie po podaniu Ignatowicza do Czykiety Karolina wychodzi na prowadzenie. Już po czterech minutach Sudety doprowadzają po błędzie bramkarza Karoliny do wyrównania. Dośrodkowanie piłkarza Sudetów kończy się nieudaną interwencją Burdzego, który wypuszcza piłkę z rąk i według sędziego przekracza linię bramkową. Jest remis. Po paru minutach zamieszania Karolina znowu rusza do ataku i po jednej z akcji Ignatowicz pokonuje bramkarza gości. Do przerwy Karolina wygrywa 2:1.

Początek drugiej połowy mógł przynieść Karolinie kolejne bramki i spokojne zwycięstwo, jednak strzały naszych zawodników dzielnie broni bramkarz Dziećmorowic. W 56 minucie po faulu w polu karnym na Jarzębowskim, Ignatowicz nie wykorzystuje szansy na podwyższenie wyniku. Zaczyna się nerwowa gra z obu stron. W 85 minucie M. Krawczyk po sprowokowanym faulu ogląda drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i musi opuścić boisko. Tuż po wznowieniu gry Dziećmorowice bez reakcji ze strony obrońców pakują piłkę do bramki gospodarzy  i znowu jest remis.

Sędzia dolicza cztery minuty do czasu gry. Wszyscy zebrani na stadionie przy ulicy Sportowej kibice zaczynają powątpiewać w wynik spotkania, jednak pomimo osłabienia piłkarze Karoliny znajdują drogę do bramki Dziećmorowic. W 92 minucie Grzegorz Ignatowicz rehabilituje się i podaje do Pawła Czykiety, który z 5 metrów strzałem pod poprzeczkę ustala wynik spotkania na 3:2. Na stadionie wybucha prawdziwa euforia, a wielu kibiców łapie się za serce.

Po zwycięstwie nad Dziećmorowicami Karolina wspólnie z rezerwami Górnika Wałbrzych lideruje w tabeli A klasy seniorów z dorobkiem 21 punktów i serią 7 wygranych spotkań od początku sezonu. Wliczając spotkania w ramach rozgrywek Pucharu Polski jest to seria 9 wygranych pod rząd.

Venus Nowice po raz kolejny pokazały, że nie przypadkowo zajmują wysokie miejsce w tabeli. W meczu z wymagającym przeciwnikiem, jakim jest Skalnik Czarny Bór zdobyli kolejne trzy punkty, wygrywając na własnym boisku 4:1. Obecnie Venus z dorobkiem 15 punktów plasuje się na 4 miejscu w tabeli A klasy.