Grom wiceliderem, pierwsze zwycięstwo MKS’u, Venus bez punktów

Mecz MKS Karolina Włókniarz

Grom Witków został wiceliderem ligi okręgowej. W trzeciej kolejce rozgrywek, piłkarze z Witkowa pokonali wysoko na wyjeździe 2:5 Płomień Makowice. Wynik otworzył w 35 minucie niezawodny Przemysław Kloc, a trzy minuty później na 0:2 dla Witkowa podwyższył Jakub Smutek. W 41 minucie po samobójczej bramce Rafał Jędrasiewicza Grom prowadzi już tylko 1:2 i takim wynikiem kończy się pierwsza połowa spotkania.

W drugiej odsłonie meczu do głosu dochodzi Araujo Rodrigues Gustavo. Pierwsza bramka jego autorstwa pada w 65 minucie. Piłkarze z Makowic próbują odpowiadać i w 79 minucie Adam Łagiewski zdobywa kontaktową bramkę dla Płomienia. Wynik to 2:3 dla Witkowa i może się wydawać, że jeszcze wszystko może się zdarzyć w tym meczu. Araujo Rodrigues Gustavo strzela jednak jeszcze dwa gole, w 86 i 90 minucie, nie dając Makowicom żadnych złudzeń, kto zdobędzie trzy punkty. Grom ostatecznie wygrywa 2:5 i zostaje tym samym wiceliderem ligi okręgowej.

Piłkarze MKS Karolina Jaworzyna Śląska zdobyli pierwsze ligowe punkty w tym sezonie. Na własnym boisku i przed własną publicznością MKS wygrał 4:2 z Włókniarzem Kudowa Zdrój. W pierwszej połowie przeważała drużyna z Jaworzyny Śląskiej. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali Borowy oraz Ignatowicz. Zespół z Kudowy Zdrój nie zagrażał bramce jaworzynian.

W 50 minucie spotkania MKS traci pierwszą bramkę. Zdobył ją głową Zabłocki, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 60 minucie spotkania jaworzynianie tracą kolejną bramkę, tym razem po szybkiej kontrze zakończonej przez Myrdacza. MKS próbował zmienić wynik meczu, lecz Włókniarz skutecznie bronił się przed atakami. Ostatnie 25 minut należało już jednak tylko do zawodników z Jaworzyny Śląskiej. Wynik dla MKS otworzyli najbardziej doświadczeni piłkarze jaworzyńskiego klubu. W 77 minucie bramkę z rzutu karnego zdobywa Mateusz Ptak. Zaledwie pięć minut później wyrównuje strzałem głową Grzegorz Ignatowicz. W 87 minucie meczu, po rajdzie lewą strona boiska, w pole karne wbiegł Jagieła i efektownym uderzeniem z lewej nogi trafia w samo okienko bramki Włókniarza. Jest 3:2 dla Karoliny. Włókniarz nie może otrząsnąć się z utraconego prowadzenia i w doliczonym czasie gry traci czwartą bramkę. Jej autorem jest 16-letni Oliwier Pająk. Spotkanie kończy się wynikiem 4:2 dla MKS Karolina.

Klub z Nowic wyjechał do Jedliny Zdrój, aby tam powalczyć o kolejne punkty z tamtejszym KS Zdrój. Niestety, Venus przegrywa 3:2. Dla nowiczan strzelał w tym spotkaniu jedynie Jarosław Lato, który zdobył dwie bramki: w 81 i 88 minucie meczu.

III kolejka ligi okręgowej seniorów, grupa wałbrzyska, 22,23 sierpnia 2020 r.

MKS Karolina Jaworzyna Śląska – Włókniarz Kudowa Zdrój 4-2
Kryształ Stronie Śląskie – Zamek Kamieniec Ząbkowicki 3-2
Victoria Świebodzice – Sparta Ziębice 3-2
Zdrój Jedlina Zdrój – Venus Nowice 3-2
Cukrownik/Polonia Pszenno – Trojan Lądek Zdrój 4-1
Płomień Makowice – Grom Witków 2-5
Granit Roztoka – Zjednoczeni Żarów 4-1
Skałki Stolec – Słowianin Wolibórz 1-3

Tabela ligi okręgowej seniorów, grupa wałbrzyska, stan na 24 sierpnia 2020 r.