Górale na start – dobry występ młodych kolarzy GLKS

Malwina Mitura GLKS Jaworzyna Śląska

W miniony weekend, w Boguszowice Gorcach rozegrano kolejną edycję klasycznej imprezy w kolarstwie górskim MTB, Górale na start. Młodzi zawodnicy Gminnego Ludowego Kluby Sportowego w Jaworzynie Śląskiej zaliczyli trzy zwycięstwa w kategorii zawodników bez licencji.

W kategorii Młodzik U -15 pierwsze miejsce wywalczył Krystian Smereczniak. Kolejne miejsca na podiach: w kategorii Żak U-13 pierwsze miejsce zajął Oliwier Okarmus, drugie Adrian Miklaszewski, trzecie Marcin Romaniecki, piąte Mateusz Mitura, szóste Roch Góra. W kategorii dziewcząt po dramatycznym upadku i szalonej pogoni z końca stawki wygrała Malwina Mitura. Jak relacjonuje trener sekcji Antoni Szewczyk, Malwina zapowiada się na kolejny jaworzyński kolarski talent, która ma szansę iść śladami złotej medalistki Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży MP w kolarstwie MTB Marty Sułek.

źródło: FB Antoni Szewczyk

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.