w

Ekstremalnie na IX Grand Prix MTB

mtb_jaworzyna_37W ekstremalnie trudnych warunkach przyszło walczyć zawodnikom, którzy stawili się do walki o mistrzostwo Dolnego Śląska w IX Grand Prix MTB Solidarności, które odbyło się 1 czerwca 2013 roku w Jaworzynie Śląskiej. Na trasie, która wiodła po ścieżkach kompleksu leśnego, otaczającego Stadion Miejski przy ulicy Sportowej rywalizowało około 100 zawodników: zarówno amatorów, jak i zrzeszonych w klubach sportowych, funkcjonujących na terenie Dolnego Śląska. Organizatorzy umożliwili starty w 19 kategoriach wiekowych, a najwięcej zawodników i zawodniczek wystartowało w kategoriach junior młodszy i młodziczka.
Kolarze i kolarki, którzy przyjechali na Mistrzostwa z pewnością długo będą pamiętać rywalizację w Jaworzynie. Z pozoru mało wymagająca trasa w wyniku ciągłych opadów deszczu zmieniła się w błotniste piekło, z którym nie wszyscy zawodnicy potrafili sobie poradzić. Na metę wyścigu zawodnicy wjeżdżali oblepieni od stóp do głów błotnistą mazią, lecz szczęśliwi z ukończenia zawodów.
Bardzo dobre wyniki zanotowali gospodarze imprezy, reprezentanci sekcji kolarskiej MKS „Karolina”: pośród żakiń Mistrzynią Dolnego Śląska została Kamila Pastuszek, a Wicemistrzynią Aleksandra Hajduk. W kategorii młodziczek Sara Tonder i Paulina Pastuszek zajęły odpowiednio II i III miejsce, u młodzików III miejsce zajął Jakub Bieliński, a V na mecie stawił się Bartosz Smereczniak. Miła niespodziankę lokalnym kibicom sprawił w kategorii junior młodszy Grzegorz Dobroń, który po pasjonującym pościgu i pomimo upadku na trasie został Wicemistrzem Dolnego Śląska. Podczas imprezy rozegrano także wyścigi dla zawodników niezrzeszonych w klubach sportowych oraz dzieci i młodzieży – szczegółowe wyniki w załączeniu.
Organizatorzy: Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” przy ZPS „Karolina” sp. z o. o., Sekcja Kolarska MKS „Karolina” i Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna postarali się o sprawny przebieg imprezy. Sędziowie, oddelegowani na wyścig przez DZKol podkreślali wysoki poziom organizacyjny zawodów. Uroczystość wręczenia nagród rozpoczęła się tuz po godzinie 15:00, a laury najlepszym zawodnikom wręczali Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz, jego Zastępca Marek Zawisza, Przewodniczący KZ NSZZ „S” przy ZPS „Karolina” sp. z o. o. Ireneusz Besser, Prezes MKS „Karolina” Łukasz Czajkowski oraz Antoni Szewczyk – trener jaworzyńskich kolarzy i organizator wyścigu. Najlepsi zawodnicy oprócz okolicznościowych medali, pucharów i dyplomów otrzymali nagrody finansowe i rzeczowe, ufundowane przez Gminę Jaworzyna Śląska, Starostwo Powiatowe w Świdnicy oraz sklep rowerowy Pana Eugeniusza Dejnka ze Świdnicy.
Organizatorzy zapraszają do udziału w przyszłorocznej – X edycji kolarskich zmagań oraz dziękują wszystkim sponsorom, wolontariuszom, którzy pomagali organizacji wyścigu, a także Nadleśnictwu Świdnica za udostępnienie terenów leśnych.

Listy startowe i wyniki IX Grand Prix MTB Solidarności, Mistrzostw Dolnego Śląska MTB Cross Country:

1. Zawodnicy z licencją

2. Zawodnicy niezrzeszeni

 

Zobacz galerię zdjęć z trasy IX Grand Prix MTB Solidarności

Zobacz galerię zdjęć z uroczystości wręczenia nagród.

red: BS

Sylwester Bartczak

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

IX Grand Prix MTB Solidarności – dekoracja, 01.06.2013 r.

Emeryci na Targach we Wrocławiu