Dwa oblicza seniorów MKS Karolina

Piłka nożna Jaworzyna Śląska
Piłka nożna

pilkaW sobotę swoje spotkanie ligowe w 4. kolejce Klasy Okręgowej rozegrali seniorzy Miejskiego Klubu Sportowego Karolina Jaworzyna Śląska.

Rywalem podopiecznych Tomasza Idziaka był lider rozgrywek LKS Bystrzyca Górna, który przed tym meczem na swoim koncie posiadał komplet punktów.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla naszego zespołu, ponieważ już w 6. minucie spotkania bramkę dla drużyny gości zdobył Konrad Sajdak, który na 20 metrze odebrał piłkę naszemu obrońcy (Mateuszowi Salamonowi) i w sytuacji sam na sam pokonał Grygoriewa. Przez pozostałą część pierwszej połowy zespół z Bystrzycy Górnej posiadał zdecydowaną przewagę. Zespół MKS Karolina w pierwszej części gry tak naprawdę nie zagroził ani razu bramce strzeżonej przez Bielaka. Akcje drużyny seniorów zazwyczaj kończyły się na 35 metrze, ponieważ nasz zespół nie potrafił wymienić kilku celnych podań.

Na drugą połowę nasi zawodnicy wyszli bardzo zmotywowani i zdecydowanie przejęli inicjatywę. Już na początku tej części gry świetną okazję do strzelenia gola miał Grzegorz Ignatowicz, ale niestety nasz najlepszy strzelec uderzył prosto w bramkarza. W 59. minucie meczu po świetnej indywidualnej akcji prawą stroną boiska Łukasza Schmidta nasz zespół wyrównał stan meczu na 1:1 po golu Grzegorza Ignatowicza, który otrzymał świetne dośrodkowanie i strzałem z pierwszej piłki umieścił piłkę w bramce. Dla naszego napastnika była już to siódma bramka w tym sezonie. w 69. minucie błąd popełnił Wojciech Grygoriew, którego piłka prawie przelobowała, ale nasz bramkarz wykazał się wspaniałym refleksem i wybił piłkę z linii bramkowej. Zespół gospodarzy mógł wyjść na prowadzenie w końcówce spotkania po uderzeniu z około 25 metrów Janiszewskiego, ale niestety piłka trafiła w słupek. W doliczonym czasie gry z rzutu wolnego z około 25 metrów piłkę w światło bramki dogrywał Marcin Krawczyk, który prawie zaskoczył bramkarza gości, ponieważ piłka po koźle trafiła go w bark, ale obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo dalekim wybiciem.

Skład MKS: Grygoriew, M. Krawczyk, Salamon, T. Krawczyk [ż], J. Rosiak [ż] (63′ Janiszewski), Mróz, Kurzeja (46′ D. Tymcik), Schmidt [ż], Ptak (73′ Myśliński), Borowy, Ignatowicz [ż].

Skład LKS: Bielak, K. Szewczyk, M. Rosiak (80′ Januszkiewicz), Niedziałkowski, A. Somala [ż], W. Szewczyk, Ł. Somala [ż], Bezegłów, Sajdak, Ludwik (76′ M. Szewczyk), Żygadło.