Dopingujmy Mateusza Jopka na Copernicus Cup w Toruniu

Mateusz Jopek, jaworzynianin reprezentujący klub AZS AWF Wrocław w skoku w dal wystąpi w najbliższą środę, 6 lutego 2019 r., na najważniejszym halowym mityngu lekkoatletycznym w Polsce – Orlen Copernicus Cup w Toruniu.

Po raz trzeci mityng zaliczany będzie do cyklu IAAF World Indoor Tour, który jest zimowym odpowiednikiem letniej Diamentowej Ligi w lekkoatletyce. Podczas imprezy pojawią się polscy medaliści Mistrzostw Europy w Berlinie i Halowych Mistrzostw Świata w Birmingham, m.in.: Marcin Lewandowski, Piotr Lisek, Justyna Święty-Ersetic, Sofia Ennaoui.

Swój udział w mityngu potwierdzili także zagraniczni mistrzowie: Sam Kendricks, Lisanne de Witte, Laura Muir, Marie-Josee Ta Lou czy Andrew Pozzi. Podczas mityngu zobaczymy medalistów olimpijskich czy medalistów Mistrzostw Świata, czy Europy.

W Arenie Toruń Mateusz Jopek będzie miał szansę rywalizacji między innymi z mistrzem świata w skoku w dal, którym jest obecnie Juan Miguel Echevarri. Mateusz zaledwie dwa tygodnie temu rozpoczął nowy sezon halowy wynikiem 7,50m, dzięki czemu zdobył 3 miejsce na mityngu Jablonecka Hala 2019 w Republice Czeskiej. Trzymajmy mocno kciuki za jeszcze lepszy występ naszego lekkoatlety podczas imprezy w Toruniu i życzmy sukcesu podczas tych prestiżowych zawodów.

Transmisję z imprezy będzie można oglądać na kanale TVP Sport HD oraz na portalu www.sport.tvp.pl od godziny 17:55 (studio), a na kanale TVP 2 HD od godziny 18:45. Według programu minutowego zawodów, rywalizacja w skoku w dal rozpocznie się o godzinie 18:30.

Podobne artykuły