w

Darbor Bolesławice zdobywa pierwsze punkty

Darbor Bolesławice mecz piłka nożna

Pierwsza kolejka rozgrywek piłkarskiej klasy A przyniosła piłkarzom Darboru Bolesławice pierwsze punkty. Przed własną publicznością Darbor wygrał z Polonią Ząbkowice Śląskie 4:1. Podopieczni Marcina Miśkiewicza już w pierwszej połowie zdominowali rywala. Pomiędzy 13 a 18 minutą Darbor urządził sobie udaną kanonadę na bramkę rywala i zdobył trzy gole. Piłkarski koncert rozpoczął Adam Bochajczuk, a kolejne bramki zdobyli Dawid Wojak i Paweł Chrzan. Dwa gole padły po idealnych podaniach prawego pomocnika Szymona Kopacza. Jeszcze przed przerwą Paweł Chrzan zdobywa aplikuje gościom bramkę do szatni, wykorzystując podanie Dawida Wojaka. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 4:0 dla Darboru.

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie. Widać było coraz więcej niedokładności w grze, mniej akcji skrzydłami, które w pierwszej połowie przyniosły piłkarzom z Bolesławic bramki. Pomimo słabszej postawy Darboru w drugiej połowie, drużynę z Ząbkowic stać było tylko na zdobycie honorowej bramki. Wynik spotkania ustalił w 68 minucie Marcin Poręba z Polonii.

DARBOR BOLESŁAWICE – POLONIA ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE 4:1 (4:0)

Bramki: 1:0 13′ A. Bohajczuk (Sz. Kopacz), 2:0 15′ D. Wojak (A.Bohajczuk), 3:0 18′ P.Chrzan (SZ. Kopacz), 4:0 43′ P.Chrzan, głową (D. Wojak), 4:1 68′ M. Poręba z wolnego
DARBOR: D. Romaniuk, M. Gawryszewski (c), W. Szewczyk, M. Krawczyk, Sz. Kopacz (46′ M. Morąg), M. Smaruj, M. Rogowski (70′ M. Czabanowski), K. Bohajczuk, D. Wojak (46′ F. Jaworski), A. Bohajczuk (58′ M. Jaskółowski), P. Chrzan

Najbliższy mecz piłkarze Darboru rozegrają w środę, na własnym boisku w Bolesławicach. Będzie to spotkanie II rundy Pucharu Polski. Mecz z AKS Strzegom rozpocznie się o godzinie 17:00.

Wyniki I kolejki A klasy, grupa II wałbrzyska, 15,16 sierpnia 2020 r.

Piławianka Piława Górna – pauza

Zobacz galerię fotografii z meczu Darbor Bolesławice – Polonia Ząbkowice Śląskie

źródło: Darbor Bolesławice