Darbor Bolesławice wiceliderem klasy A

Darbore Bolesławice mecz Delta Słubice

Po wygranej 3:0 nad Deltą Słupice, drużyna Darboru Bolesławice wspięła się na pozycję wicelidera piłkarskiej klasy A. W 3 kolejce rozgrywek piłkarze z Bolesławic na własnym boisku nie stracili ani jednej bramki i mogę się cieszyć z wysokiej pozycji w tabeli.

Pierwsza bramka w spotkaniu padła w 15 minucie. Marcin Rogowski przymierzył w prawy róg bramki Delty i Darbor objął prowadzenie 1:0. Do końca pierwszej połowy wynik spotkania nie uległ zmianie. Po zmianie stron, w 56 minucie nadarzyła się okazja do podwyższenia wyniku, ale gości przed utratą kolejnego gola ratują kolejno poprzeczka, słupek i bramkarz Delty, Jakub Kaczmarczyk. W ostatnich 15 minut Darbor ruszył z większym animuszem na bramkę gości co przyniosło efekt. W 79 minucie Paweł Chrzan głową zdobył swoją 4 bramkę w tym sezonie, po dośrodkowaniu Karola Bohajczuka. ięć minut później na 3:0 podwyższył Dawid Wojak, który wykorzystał podanie Pawła Chrzana.

DARBOR BOLESŁAWICE-DELTA SŁUPICE 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 15′ M. Rogowski, 2:0 78′ P. Chrzan (K. Bohajczuk), 3:0 83′ D. Wojak (P. Chrzan)
DARBOR: Wiciak – F. Jaworski (60′ M. Jaskółowski) M. Gawryszewski (c) M. Krawczyk (żk) Sz. Kopacz (83′ M. Bieniasz) – D. Wojak M. Rogowski (80′ M. Czabanowski) W. Szewczyk K. Bohajczuk (86′ M. Witek) – A. Bohajczuk (46′ M. Morąg) P. Chrzan (żk)

Wyniki 3 kolejki klasy A, II grupa wałbrzyska, 29,30 sierpnia 2020 r.

Wierzbianka Wierzbna1-1STEP Tąpadła/Wiry
Koliber Uciechów0-1Zieloni Łagiewniki
Sudety Kątki0-4Boxmet Piskorzów
Zryw Gola Świdnicka1-3Bielawianka II Bielawa
Darbor Bolesławice3-0Delta Słupice
Piławianka Piława Górna1-1Kłos Lutomia
LKS Marcinowice2-0Polonia Ząbkowice Śląskie