w

Co za seria! Mateusz znowu bije swój rekord życiowy!

Mateusz Jopek nie przestaje zaskakiwać wszystkich swoimi wynikami. Zaledwie kilka dni temu w Czeskim Taborze skoczek w dal z Jaworzyny Śląskiej – Mateusz Jopek – pobił swój rekord życiowy skacząc na odległość 7,63 m.

W dniu dzisiejszym, podczas Międzynarodowego Mityngu Lekkoatletycznego “43 Velká cena” w Nowym Mieście nad Metują w Republice Czeskiej, Mateusz po raz kolejny pobił swój najlepszy życiowy wynik. W czwartej serii zawodów skoczył na odległość 7,69 m! To nowy rekord życiowy Mateusza, który pozwolił mu na zajęcie drugiego miejsca w zawodach. Na szczycie podium znalazł się Radek Juška (Republika Czeska), który skoczył 7,75 m. Za Mateuszem zaś, na trzecim miejscu uplasował się Serhij Kruk (Ukraina) z wynikiem 7,32 m.

Wyniki zawodów w soku w dal podczas zawodów w Nowym Mieście nad Matują (Republika Czeska):

Wyniki zawodów w skoku w dal Nowe Miasto Republika Czeska 2019

Mateusz w ostatniej próbie zawodów oddał daleki skok na odległość 7,67 m, co świadczy o tym, że ostatnie wyniki nie są przypadkiem. Forma Mateusza rośnie, a cykl występów w Republice Czeskiej okazał się szczęśliwy dla naszego skoczka. Trzymamy kciuki za kolejne świetne występy i gratulujemy Mateuszowi, jego trenerowi – Panu Zdzisławowi Kokotowi oraz rodzicom Mateusza, którzy dopingowali go dzisiaj na trybunach.

źródło: Český atletický svaz

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Pary Pucharu Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych

Mateusz Jopek Jaworzyna Śląska

Kolejny sukces Mateusza, tym razem na Drużynowych Mistrzostwach Polski