Co za seria! Mateusz znowu bije swój rekord życiowy!

Mateusz Jopek z Jaworzyny Śląskiej, skok w dal, zawody w Nowym Mieście w Republice Czeskiej

Mateusz Jopek nie przestaje zaskakiwać wszystkich swoimi wynikami. Zaledwie kilka dni temu w Czeskim Taborze skoczek w dal z Jaworzyny Śląskiej – Mateusz Jopek – pobił swój rekord życiowy skacząc na odległość 7,63 m.

W dniu dzisiejszym, podczas Międzynarodowego Mityngu Lekkoatletycznego „43 Velká cena” w Nowym Mieście nad Metują w Republice Czeskiej, Mateusz po raz kolejny pobił swój najlepszy życiowy wynik. W czwartej serii zawodów skoczył na odległość 7,69 m! To nowy rekord życiowy Mateusza, który pozwolił mu na zajęcie drugiego miejsca w zawodach. Na szczycie podium znalazł się Radek Juška (Republika Czeska), który skoczył 7,75 m. Za Mateuszem zaś, na trzecim miejscu uplasował się Serhij Kruk (Ukraina) z wynikiem 7,32 m.

Wyniki zawodów w soku w dal podczas zawodów w Nowym Mieście nad Matują (Republika Czeska):

Wyniki zawodów w skoku w dal Nowe Miasto Republika Czeska 2019

Mateusz w ostatniej próbie zawodów oddał daleki skok na odległość 7,67 m, co świadczy o tym, że ostatnie wyniki nie są przypadkiem. Forma Mateusza rośnie, a cykl występów w Republice Czeskiej okazał się szczęśliwy dla naszego skoczka. Trzymamy kciuki za kolejne świetne występy i gratulujemy Mateuszowi, jego trenerowi – Panu Zdzisławowi Kokotowi oraz rodzicom Mateusza, którzy dopingowali go dzisiaj na trybunach.

źródło: Český atletický svaz

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.