w

Brązowy medal Sary Tonder

mtb_jaworzyna_9Zawodniczka sekcji kolarskiej MKS Karolina z Jaworzyny Śląskiej – Sara Tonder – zdobyła brązowy medal na mistrzostwach makroregionu dolnośląsko-lubuskiego w kolarstwie górskim, rozegranych na torze motokrosowym Górkowo/Głogowa. Impreza pod nazwą Mistrzostwa Młodzików XC Wyścig MTB o Puchar Dzieci Głogowskich Głogów/Górkowo odbyła się 7 września 2013 roku.

Młodziczki miały do pokonania dystans 6×1,8 km, który pokonały w niespełna 30 minut. Sara Tonder zajęła trzecie miejsce, Paulina Pastuszek była czwarta a debiutantka Maja Witkowska dojechała na dwunastej pozycji. Znaczniej gorzej pojechali młodzicy, którzy mieli do przejechania 7×1,8 km. Najszybszy zawodnik pokonał ten dystans w 34 minuty, a kolarzom MKS’u tego dnia wyraźnie nie szło. Jakub Bieliński był szesnasty, Bartosz Smereczniak dwudziesty, a dwudziesty drugi Jakub Żuraw. W kategorii Żak, dziewczęta i chłopcy byli klasyfikowani razem, mimo tego Kamila Pastuszek wyprzedziła kilku chłopców zajmując siódme i była najszybsza z dziewcząt. Debiutant z sekcji kolarskiej – Dominik Zając – dojechał na jedenastym miejscu. W kategorii junior młodszy Grzegorz Dobroń długo jechał trzeci, ale niestety został doścignięty tuż przed metą i ostatecznie zajął czwarte, tak nie lubiane przez sportowców miejsce.

źródło:  Antoni Szewczyk, MKS Karolina

Sylwester Bartczak

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Jeden komentarz

  1. Brawo Sara !!!!
    Pracuj dalej – to niebawem będziesz następczynią Majki Włoszczowskiej !
    Trzymam kciuki
    Pozdrowionka od wuja Toma 🙂

Ładowanie…

0

I runda Pucharu Polski

III Gala Parowozów w Jaworzynie Śląskiej