Brązowy medal na Mistrzostwach

W minioną sobotę w Jeleniej Górze rozegrano wyścigi przełajowe o Mistrzostwo Dolnego Śląska- III Puchar Piastów Śląskich Mistrzostwa Dolnego Śląska w Kolarstwie Przełajowym. Zawodnicy startowali w dwunastu kategoriach wiekowych. Jedną z większych niespodzianek zawodów, sprawił Bartosz Smereczniak w kat. Żak dzieci 11-12 lat, zdobywając pierwszy w tym roku brązowy medal dla sekcji kolarskiej MKS KAROLINA. Należy nadmienić że Bartosz dopiero od pół roku trenuje kolarstwo. Jego rówieśnicy w tej samej kat. wiekowej zajęli kolejno miejsca :4-Jakub Bieliński, 6-Kamila Pastuszek, 9- Jakub Żuraw, 11-Patryk Studnicki, 14- Aleksandra Hajduk. Junior młodszy Grzegorz Dobroń zajął 12-miejsce takie same jak junior Radosław Stempniak, natomiast Kamil Jaremko nie ukończył wyścigu z powodu defektu roweru. W kategorii młodziczek zadebiutowały Sara Tonder i Paulina Pastuszek zajmując odpowiednio 4 i 5 miejsce.

Dzień później rozegrano rewanż za Mistrzostwa Dolnego Śląska na tej samej trasie również w Jeleniej Górze, był to memoriał byłego zawodnika,działacza i sędziego kolarskiego. Jaworzyńscy żacy nie oddali miejsca na podium wywalczonego w sobotę, tym razem Jakub Bieliński zajął 3- miejsce wymieniając Bartosza Smereczniaka który uplasował się na 5-m. Jakub Żuraw na 7-m, a Patryk Studnicki na 10-m. Aleksandra Hajduk była 12., natomiast Kamila Pastuszek 13. Młodziczki odegrały się rywalkom ze swojej kategorii wiekowej zajmując Sara Tonder- 2-m., a Paulina Pastuszek- 3. Junior Kamil Jaremko mimo że początkowo jechał z czołówką, ostatecznie zajął 7-m., a Radek Stempniak 8-m. Junior młodszy Grzegorz Dobroń nie ukończył z powodu kontuzji, odniesionej poprzedniego dnia. W klasyfikacji drużynowej kolarze MKS KAROLINA zajęli 7-m. Sklasyfikowano 24 kluby. (AS)