4 kolejka piłkarskich zmagań

pilkanoznaW ostatni weekend sierpnia rozegrana została 4 kolejka ligowa w piłce nożnej. Oto wyniki z piłkarskich boisk, na których występowały drużyny z terenu naszej gminy.

MKS Karolina zagrali w Świdnicy z Polonią-Stalą II. Warto wspomnieć o tym, że w składzie świdniczan zagrało ośmiu zawodników, którzy na co dzień trenują w zespole trzecioligowym (nie wszyscy zagrali w pełnym wymiarze czasowym). W tym spotkaniu przewagę miała Polonia/Stal Świdnica. W 21. minucie meczu doszło do ostrego starcia pomiędzy Decem, a Mateuszem Ptakiem. Ten pierwszy ostro zaatakował nogi przeciwnika i kapitan jaworzynian musiał opuścić murawę. Sędzia tego spotkania za to zagranie pokazał tylko żółtą kartkę. Dwie minuty później bramkę dla drużyny gości zdobył Michał Morawski. MKS zagroził bramce rywala dwa razy na początku meczu.

Druga połowa to już zdecydowanie lepsza organizacja gry MKS Karolina. W tej części meczu sędzia też mógł pokazać czerwoną kartkę po ostrym wślizgu z wyprostowaną nogą w Damiana Tymcika. MKS rzadko zagrażał bramce rywali, ale widać było poprawę w organizacji gry. Niestety, w około 65. minucie meczu Karolina popełnia fatalny błąd tracąc piłkę na wysokości 25 metra, co wykorzystali gospodarze i zdobyli bramkę po strzale Skowrońskiego. Po stracie gola jaworzynianie nieco bardziej się otworzyli, co spowodowało ataki rywali. Na szczęście na posterunku był Burdzy,  a zawodnicy ze Świdnicy nie potrafili wykorzystać stworzonych sytuacji. Karolina zdobyła gola w 86. minucie meczu za sprawą Grzegorza Ignatowicza, który wykorzystał dośrodkowanie od Myślińskiego.  Za tydzień w Jaworzynie Śląskiej kolejny bardzo ciężki mecz z Piastem Nowa Ruda.

Liga okręgowa:

Piławianka Piława Górna – Unia Bardo 1:2
Trojan Lądek Zdrój – Zryw Gola Świdnicka 4:2
LKS Bystrzyca Górna – Iskra Jaszkowa Dolna 4:1
Zdrój Jedlina Zdrój – Włókniarz Kudowa Zdrój 4:1
Unia Złoty Stok – Piast Nowa Ruda 2:4
Victoria Świebodzice – Zamek Kamieniec Ząbkowicki 3:0
Nysa Kłodzko – Skalnik Czarny Bór 1:0
Polonia-Stal II Świdnica – MKS Karolina Jaworzyna Śląska 2:1

W klasie „A” drużyna Venus Nowice przegrała z Zielonymi z Mrowin, a Grom Witków goni swoich rywali w wyścigu do szczytu tabeli. Udany pościg w ostatniej kolejce zaowocował kolejnymi trzema punktami, które piłkarze z Witkowa dopisują do swojego dorobku. Bramki zdobyli: (1:0) 32′ Liszka Łukasz, (2:0) 61′ Smutek Jakub, (3:0) 70′ Cegielski Łukasz.

„Na temat dzisiejszego meczu można powiedzieć, że spotkały się drużyny pretendentów do awansu i niestety drużyna, która jest w przebudowie i jak do pierwszej połowy starczyło sił i chęci to w drugiej chęć strzelenia bramki stała się ważniejsza niż obrona i tak przegraliśmy trzy do zera. Sytuacji strzeleckich było sporo: po jednej i po drugiej stronie.”
Damian Sysiak, obrońca Gwarka Wałbrzych

„Był to dobry mecz w Naszym wykonaniu. Trzy punkty zdobyte, co Nas najbardziej cieszy. Kolejny mecz „na zero z tyłu” i oby tak dalej.”
Wojciech Letkowski, bramkarz Gromu Witków

I grupa klasy „A”:

Nysa Kłaczyna – Czarni Wałbrzych 0:1
Granit Roztoka – Biały Orzeł Mieroszów 0:6
Sudety Dziećmorowice – KS Walim 5:1
Grom Witków – Gwarek Wałbrzych 3:0
Unia Jaroszów – Joker Jaczków 3:3
Zieloni Mrowiny – Venus Nowice 2:1
LKS Wiśniowa – MKS Szczawno Zdrój 2:4
Cukrownik Pszenno – Włókniarz Głuszyca 2:2

I grupa klasy „B”:

Grom Panków – Orzeł Witoszów 6:1
Zryw Łażany – Płomień Dobromierz 5:0
Błyskawica Kalno – Sokół Kostrza 0:1
LKS Piotrowice Świdnickie – Zjednoczeni Gościsław 2:1
Tęcza Bolesławice – Herbapol Stanowice 2:1
Kłos Lutomia – Darbor Bolesławice 5:2
Wierzbianka Wierzbna – Zjednoczeni II Żarów 1:1
Błękitni Słotwina – LKS Marcinowice 2:3

źródło: grom.witkow.pl, teczaboleslawice.futbolowo.pl, mkskarolina.pl

Podobne artykuły