w

Rehabilitacja w egzoszkielecie

mateusz_szymański_jaworzyna_śląska

Mateusz to ambitny 22-latek z głową pełną marzeń, pochodzący z Jaworzyny Śląskiej. Emanuje życiową energią. Jest absolwentem szkoły gastronomicznej. Zaczął nawet realizować się w zawodzie kucharza – gotowanie to jego prawdziwa pasja.

Życie Mateusza, przez rodzinę i znajomych nazywanego Matim, diametralnie się zmieniło. Chłopak uległ wypadkowi, w czasie którego doznał poważnego urazu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Nie może usiąść, wyprostować się, poruszyć samodzielnie nogami. Ma za sobą już kilka operacji, czekają go kolejne. Przed Mateuszem długa walka o powrót do zdrowia. Jednym z jej etapów – bardzo ważnym – jest intensywna rehabilitacja.

Mateusz został zakwalifikowany do programu badawczego i rehabilitacji w egzoszkielecie. Ten  sposób  rehabilitacji jest obecnie nowością dającą nadzieję na samodzielność Mateusza. Niezbędne są jednak środki na sfinansowanie takiego leczenia.

Rehabilitację Mateusza można wspomóc poprzez zbiórkę pieniędzy w serwisie zrzutka.pl – https://zrzutka.pl/me3jx7

Avatar

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

ferie zimowe jaworzyna śląska sokibp

Podsumowanie ferii z jaworzyńskim SOKiBP

Jaworzyna Śląska ferie wideo

Wideo – Ferie z SOKiBP 2020