w

Druhowie apelują o pomoc dla Amelki

Amelka

Kochani, poznajcie Amelkę – piękną i bardzo dzielną córeczkę Marcina Chodnickiego druha OSP Jaworzyna Śląska, która pomimo swojego młodego wieku zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Tak przedstawia się w skrócie sytuacja dziewczynki: Amelka od urodzenia doświadcza wielu chorób i schorzeń. Wrodzone zwichnięcie stawów biodrowych (leczona od urodzenia, w tym kilkukrotnie operowana, 4 tygodnie spędziła w szpitalu na wyciągu, wiele miesięcy unieruchomiona w gipsie oraz ortezach), martwica aseptyczna głowy kości udowej prawej, wodogłowie, zapalenie stawu międzykręgowego, przez co Amelka przestała chodzić przez pewien czas i była hospitalizowana, zaburzenia chodu, a także skrzywienie kręgosłupa. Amelce stale grozi możliwość zwichnięcia i skręcenia stawów, dyskopatii, stóp płaskich, przepuklin po zabiegach operacyjnych. Stale musi być bardziej chroniona przed urazami. Rozwój psychoruchowy Amelki jest opóźniony, społeczny przebiega prawidłowo.

Zazwyczaj to Marcin, jako strażak ochotnik dobrowolnie ryzykuje swoje życie dla innych, jednak dziś to on wraz z rodziną potrzebują pomocy. W tym momencie, każdy z nas może stać się bohaterem, który bez ryzyka i strachu pomoże Amelce i jej rodzicom. Wystarczy drobna kwota wpłacona na konto Amelki w serwisie siepomaga.pl. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na badanie oraz na kosztowną rehabilitację Amelki. Klikając w ten link pomagasz komuś, kto bez wahania zaryzykowałby swoje życie dla Ciebie!!! https://www.siepomaga.pl/amelia-chodnicka

Ponadto, w serwisie Facebook powstała grupa Pomoc dla Amelki Chodnickiej z Jaworzyny, na której można udostępniać dary na licytację. Cały dochód zebrany w ramach akcji także zostanie przeznaczony na leczenie małej Amelki.

źródło: OSP Jaworzyna Śląska

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Formacja Taneczna FART Boże Narodzenie Jaworzyna Śląska

Formacja taneczna “Fart” na Boże Narodzenie

Herb Gminy Jaworzyna Śląska

Pieniądze dla organizacji pozarządowych