Bocznica do Pastuchowa planem filmowym

Bocznica kolejowa na trasie Jaworzyna Śląska – Pastuchów stała się po raz kolejny planem zdjęciowym. Tym razem dla serialu „Dom pod dwoma orłami”. Głównym elementem przygotowanej na potrzeby kręconego odcinka była powstała prowizoryczna stacja kolejowa. Scenografowie i ekipa filmowa wykonali ogromną pracę, aby przygotować zimowy, stepowy krajobraz, zgodny ze scenariuszem serialu.

W rolach głównych zagrała lokomotywa parowa TKt48-18 z jaworzyńskiego Muzeum Kolejnictwa. Przy przygotowaniu dnia filmowego pomagali strażacy z OSP Jaworzyna Śląska oraz Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej. W pomoc włączyli się także mieszkańcy Pastuchowa oraz Rolnicza Spółdzielnia „Przełom” z Pastuchowa.

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.