w

Zostań w domu. Czytaj książki.

Książki Biblioteka Jaworzyna Śląska
Książki Biblioteka Jaworzyna Śląska

Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej dla wszystkich naszych czytelników, którzy nie mogą obecnie skorzystać z jej zasobów przygotowała specjalne zestawienie. Jeżeli nie zdążyliście Państwo wypożyczyć książek z naszej biblioteki, możecie część z planowanych bądź ulubionych pozycji znaleźć w bezpłatnych bibliotekach internetowych.

Czytaj w komputerze, Internecie, w telefonie, na tablecie

Biblioteka Narodowa udostępnia poprzez bibliotekę cyfrową POLONA nieodpłatny, szeroki dostęp do książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków, grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych.

POLONA to także:

  • Panel Prasy – zdigitalizowana prasa prezentowana jest nie tylko jako osobne obiekty, może być przeglądana w wygodny sposób poprzez kalendarz, chronologicznie, numer po numerze.
  • Panel Instytucji – instytucje kultury w porozumieniu z BN publikują w POLONIE swoje zasoby, mogą tworzyć też własne kolekcje ze swoich i innych zasobów.
  • Tutaj zestaw ciekawych publikacji codziennie aktualizowany.

Serwis Legimi przygotował za darmo kolekcję 20 tytułów, dedykowanych różnym grupom wiekowym – zarówno uczniom szkół podstawowych, jak i starszym nastolatko. Wszystkie książki dostępne są w formie ebooka, a część z nich dodatkowo można wysłuchać jako audiobooka. Aby sięgnąć po wybraną pozycję wystarczy wpisać na stronie www.legimi.pl/czas-na-czytanie/ kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, natomiast książka przyznana będzie bez ograniczeń czasowych.

Oprócz tego proponujemy dwa serwisy z lekturami, zawierające nie tylko książki dla dzieci i młodzieży.

Biblioteka internetowa Wolne lektury
Biblioteka internetowa lektury.gov.pl

Wspieraj akcję #zostańwdomu i wygraj książki lub gry

Zachęcamy też naszych czytelników do wsparcia akcji polskich wydawnictw i dystrybutorów, którzy łączą siły na czas pandemii. Rozdadzą oni ponad 1000 książek i gier.

Co trzeba zrobić, żeby je dostać? Zadanie jest proste: od 13 do 29 marca należy wstawić na swój profil na Instagramie lub Facebooku autorskie zdjęcie pokazujące, jak spędza się czas w domu z książką, audiobookiem lub grą planszową, a w opisie użyć hashtagów #zostańwdomu , #czytajksiążki i/lub #grajwplanszówki, a następnie wysłać link do posta na adres mailowy: konkurs@gwfoksal.pl (z dopiskiem w tytule wiadomości „Konkurs Zostaję w domu”).

Każda osoba może wysłać na konkurs tylko jedno zdjęcie. Laureaci zostaną poinformowani o wygranych drogą mailową najpóźniej do dnia 12 kwietnia 2020 roku. Regulamin akcji znajdziecie, klikając tutaj.

Zostań w domu i czytaj

Oferta wydawnictw oraz bibliotek internetowych stale poszerza się, zachęcamy więc Państwa do śledzenia informacji na ten temat w Internecie. Ale, oprócz tego zapewne każdy z nas ma w domu albo tzw. stosy wstydu, klasykę albo książki, które lubimy, ale czytaliśmy je dawno temu. Proponujemy: zostań w domu, przejrzyj domową biblioteczkę oraz zasoby internetowe, i czytaj!

źródło: Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej

Sylwester Bartczak

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Muzeum ludzie kultura

Kultura dostępna także z domu

Herb Jaworzyny Śląskiej

Pomoc dla potrzebujących w gminie