w

Zespół “Fart” w Muzeum Kolejnictwa

zespół taneczny fart jaworzyna śląska sokibp
zespół taneczny fart jaworzyna śląska sokibp

W miniony weekend, zespół taneczny “Fart” działający przy Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej, wziął udział w nagraniu w Muzeum Kolejnictwa. Muzeum zgłosiło swój akces do wydarzenia taneczno-muzycznego “WORK it OUT” Dzień Kultury Przemysłowej.

To europejskie wydarzenie w niekonwencjonalny sposób promuje dziedzictwo industrialne w ramach Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego ERIH. 13 września 2020 r., o godzinie 15:00 w muzeach na terenie całej Europy grupy taneczne wykonały układ do tego samego motywu muzycznego. Nagranie wideo z występem dziewcząt w jaworzyńskim muzeum już niedługo będzie można podziwiać w Internecie.

Zespół wykorzystał wizytę w Muzeum do wykonania krótkiej sesji fotograficznej z zabytkami w tle.

źródło: Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

glks jaworzyna śląska kolarze

Intensywny kolarski weekend

Grand prix mtb Solidarności Jaworzyna Śląska68

XVI Grand Prix MTB Solidarności w Jaworzynie Śląskiej – na trasie