w

Wystawa obrazów Pana Mirosława Balińskiego

Mirosław Baliński, akwarela

Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej zaprasza od 19 kwietnia 2021 r. do obejrzenia wystawy obrazów artysty Mirosława Balińskiego. Pan Mirosław urodził się i mieszka w Jaworzynie Śląskiej. Malarstwem zajmuje się od około 40 lat, a jego ulubiona technika to akwarela. Do tej pory obrazy Pana Balińskiego mogli zobaczyć jedynie znajomi, ale po długim okresie malowania do przysłowiowej „szafy” jest możliwość pokazania swojej twórczości szerszemu gronu widzów.

Inspiracją dla obrazów są sny, uczucia i najbliższe otoczenie. Na niektórych obrazach można rozpoznać elementy charakterystyczne dla rodzinnego miasta, sytuacje, do których mogło dojść w sklepie, na spacerze. Wszystko to artysta przekuwa w swoich obrazach na czasami surrealistyczne wizje, wymykające się konwencjom, wzbudzające emocje i zmuszające do myślenia.

Obrazy Pana Mirosława Balińskiego będą prezentowane od 19 kwietnia br. w witrynie Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej, ul. Wolności 2a/01. Do 9 maja br. Co kilka dni będzie następować zmiana ekspozycji. W sumie SOKiBP planuje pokazać Państwu ponad 30 obrazów autora.

Zapraszamy także do oglądania prac i kontaktu z autorem poprzez profil w serwisie Facebook: Mirosław Baliński

źródło: Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Sara Bawoł zDolny Ślązak

Naukowy talent ze szkoły w Starym Jaworowie

Ulica Tadeusza Kościuszki w Jaworzynie Śląskiej

Jest dofinansowanie na remont ul. Kościuszki