w

Wyprawki czytelnicze – „Mała książka – wielki człowiek”

Mała książka wielki człowiek biblioteka Jaworzyna Śląska
Mała książka wielki człowiek biblioteka Jaworzyna Śląska

Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej ponownie przystąpiła do promującego czytelnictwo projektu zatytułowanego – „Mała książka – wielki człowiek”.

Organizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Książki projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Ogólnopolska kampania ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3–6 lat), które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową wyprawkę czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice — przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Wyprawki czytelnicze nieodpłatnie można odbierać zarówno w oddziale centralnym Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej (ul. Wolności 2a/01), jak i w czynnych filiach bibliotecznych: w Piotrowicach Świdnickich i Starym Jaworowie w godzinach otwarcia bibliotek. Wyprawkę otrzyma każdy przedszkolak, który jest już zapisany do biblioteki, a także ten, który odwiedzi ją po raz pierwszy i zdecyduje się na pozostanie naszym czytelnikiem. Liczba wyprawek jest ograniczona.

źródło: Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej

Sylwester Bartczak

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Liga czytelnicza Biblioteka Jaworzyna Śląska

Liga Czytelnicza w jaworzyńskiej Bibliotece Publicznej

Ogródki Jaworzyna Śląska

Policja przypomina – zabezpiecz swój ogródek