Wyprawki czytelnicze – „Mała książka – wielki człowiek”

Mała książka wielki człowiek biblioteka Jaworzyna Śląska

Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej ponownie przystąpiła do promującego czytelnictwo projektu zatytułowanego – „Mała książka – wielki człowiek”.

Organizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Książki projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Ogólnopolska kampania ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3–6 lat), które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową wyprawkę czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice — przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Wyprawki czytelnicze nieodpłatnie można odbierać zarówno w oddziale centralnym Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej (ul. Wolności 2a/01), jak i w czynnych filiach bibliotecznych: w Piotrowicach Świdnickich i Starym Jaworowie w godzinach otwarcia bibliotek. Wyprawkę otrzyma każdy przedszkolak, który jest już zapisany do biblioteki, a także ten, który odwiedzi ją po raz pierwszy i zdecyduje się na pozostanie naszym czytelnikiem. Liczba wyprawek jest ograniczona.

źródło: Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.