w

Wyprawka dla najmłodszych czytelników

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” organizowanej przez Instytut Książki, zapraszamy do udziału w projekcie adresowanym do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat), którego celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy przedszkolak w wieku od 3 do 6 lat, który odwiedzi Bibliotekę Publiczną w Jaworzynie Śląskiej lub jej filie, otrzyma w prezencie unikalną Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, a także Kartę Małego Czytelnika. To nie wszystko. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z naszego księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma specjalną naklejkę. Zebranie 10 naklejek nominuje malucha do odebrania imiennego Dyplomu Małego Czytelnika!

Wyprawki czytelnicze nieodpłatnie można odbierać zarówno w oddziale centralnym Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej (ul. Wolności 2a/01), jak i na filiach bibliotecznych w Piotrowicach Świdnickich, Pastuchowie i Starym Jaworowie w godzinach otwarcia bibliotek. Wyprawkę otrzyma każdy przedszkolak, który jest już zapisany do biblioteki, a także ten, który odwiedzi ją po raz pierwszy i zdecyduje się na pozostanie naszym czytelnikiem.  Liczba wyprawek jest ograniczona.

źródło: Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Złote i diamentowe jubileusze w Jaworzynie Śląskiej

Artystyczne lato Bagieniec Fundacja Spichlerz Kultury

Artystyczne lato w Bagieńcu