Wyprawa na ósmy kontynent – spotkanie z podróżnikiem

Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej zaprasza na spotkanie z podróżnikiem – Piotrem Kowalczykiem. Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z tajnikami wyspy nazywanej często, ze względu na swoją odrębność, ósmym kontynentem.

Madagaskar

Mowa oczywiście o Madagaskarze, gdzie większość występujących zwierząt to gatunki endemiczne czyli takie, których nie spotkamy w żadnym innym miejscu na świecie. Wystarczy tylko wspomnieć o sławnych lemurach, przepięknie upierzonych ptakach czy kameleonach, by wywołać uśmiech na wielu twarzach. Jak sam Pan Kowalczyk przyznaje: „Madagaskar zachwyca i uzależnia”. Zapraszamy na pasjonującą prelekcję ubogaconą pięknymi fotografiami, która odkryje przed słuchaczami tajemnice tej tropikalnej wyspy.

Piotr Kowalczyk jest podróżnikiem i fotografem. Pracuje także jako pilot wycieczek i przewodnik. Publikuje w magazynach. Jest miłośnikiem kultury Azji i podróży poza utartymi szlakami. Organizuje prelekcje w całej Polsce: spotkania edukacyjne dla młodzieży oraz reporterskie prezentacje dla dorosłych. Specjalizuje się w opisie świata i prowadzi wyprawy do miejsc, które opisuje. Obieżyświat jest również założycielem portalu Globtroterzy.net i pomysłodawcą festiwalu „Tydzień Ziemi” w Szczecinie.

Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia 2019r. (piątek) w Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej (ul. Wolności 2a/01) o godzinie 16:30. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

źródło: SOKiBP

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.