WOŚP w Jaworzynie Śląskiej zebrał 12.800,82 zł

Nadeszła pora na podsumowanie 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Jaworzyna Śląska. Dzięki wspólnemu wysiłkowi organizatorów – Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej i Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej oraz grupie ponad 40 wolontariuszy, a także sponsorom, darczyńcom i po prostu ludziom dobrego serca, udało się nam zebrać rekordową kwotę 12.800,82 zł.
Dzisiaj przekazaliśmy Wasze pieniążki do Banku i czekamy na oficjalne rozliczenie z Fundacji WOŚP.
W tym miejscu trzeba podkreślić, że przygotowania do naszego Finału trwały od wielu tygodni i zaangażowanych w nie było wiele osób. Mieliśmy ciężkie chwile, ale im bliżej terminu kwesty i imprezy, tym więcej ludzi angażowało się ze swoją pomocą.
W tym miejscu chcielibyśmy podziękować gorąco naszym darczyńcom i osobom, które pomogły nam w organizacji imprezy finałowej:
– firmie AllPak z Piotrowic Świdnickich,
– ZPS „Karolina” Sp. z o. o.,
– firmie meblowej „Zebra” Sp. z o. o.,
– Piekarni Państwa Wychowanków,
– Piekarni Państwa Bykowskich,
– Burmistrzowi Jaworzyny Śląskiej Grzegorzowi Grzegorzewiczowi za przekazanie materiałów promocyjnych Gminy,
– Dyrekcji i uczniom Szkół Podstawowych w Pastuchowie i Starym Jaworowie za pomoc w organizacji występów artystycznych,
– Nauczycielom-instruktorom ścianki wspinaczkowej Państwu: Anecie Kiszczyszyn, Adrianie Kotów-Jędras, Marcinowi Krukowi, Wiesławowi Dybłowi,
– Paniom Agacie Moździk, Grażynie Mikołajczyk, Bożenie Rainsz za pomoc w organizacji kiermaszu ciast i wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję „upiecz ciasto na WOŚP”,
– Panu Sebastianowi Grajaszkowi za organizację turnieju piłkarzyków,
– zespołowi Maximuz i osobistej córce za wspaniały koncert,
– Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworzynie Śląskiej za organizację pokazów pierwszej pomocy oraz przejazdy wozem bojowym,
– Grzegorzowi Korpysie za udostępnienie grafik na wystawę (można nadal oglądać w hallu obiektu sportowego),
– ekipie liczącej pieniądze, a szczególnie Pani Annie Rainsz.
Szczególne podziękowania chcemy skierować pod adresem Agaty Mikołajczyk, Martyny Wyłub i Katarzyny Rainsz, które koordynowały pracę wolontariuszy i wykonały ogrom pracy przy organizacji imprezy finałowej. Bez Was nie dalibyśmy sobie rady!
Największe oklaski i brawa należą się wolontariuszom: zarówno tym, którzy prowadzili kwestę na terenie naszej gminy, jaki tym, którzy zajmowali się organizacją atrakcji dla gości przybyłych na imprezę finałową. Cieszymy się, że idea wolontariatu i pomysł na Klub Młodzieżowy, który działa od ponad 10 lat przy SOKiBP nadal jest żywa i dzięki temu możemy tworzyć razem wspaniałe rzeczy. Tym bardziej cieszy też nas fakt, że udało nam się znowu zgromadzić „starych” wolontariuszy i całkiem nowe osoby. Brawo Wy!
Na koniec chcielibyśmy podziękować wszystkim ludziom dobrego serca, którzy wsparli w minioną niedzielę szczytny cel WOŚP i przekazali środki do naszych puszek, na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego do szpitali dziecięcych.
Dziękujemy Wam pięknie i widzimy się podczas organizacji kolejnego, 28 Finału WOŚP!

Szef Sztabu: Joanna Bartczak

Komisja odpowiedzialna za rozliczenie finału: Pracownicy SOKiBP

źródło: SOKiBP

Zobacz galerię zdjęć z imprezy finałowej 27 Finału WOŚP w Jaworzynie Śląskiej

Podobne artykuły