Wielkanocny Jarmark w Jaworzynie

W sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową w SOKiBP odbył się Jarmark Wielkanocny. Podczas imprezy, która od trzech lat odbywa się w Jaworzynie Śląskiej swoje aranżacje stołu wielkanocnego zaprezentowali: Stowarzyszenie „Wspierajmy się”, sołectwo Stary Jaworów, sołectwo Milikowice, Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jaworzynie Śląskiej oraz Przedszkole z Jaworzyny Śląskiej. Na stołach można było podziwiać ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, okolicznościowe wypieki oraz różnorodne potrawy wielkanocne.

Nie tylko licznie zgromadzeni widzowie podziwiali i smakowali zawartość stołów. Jury, w którego skład weszli Radna Katarzyna Chmielowiec, Zastępca Burmistrza Marek Zawisza oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Ireneusz Besser, oceniało walory przygotowanych aranżacji.

Po burzliwych obradach postanowili przyznać nagrody w kategoriach konkursowych. Najsmaczniejszy żurek przygotowali według jury członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jaworzynie. Pyszne ciasta, a w szczególności piernik, przygotowany przez Stowarzyszenie „Wspierajmy się” przełożyły się na nagrodę w kategorii Najsmaczniejsze ciasto. Najładniejszą prezentację wykonały dzieci z Przedszkola w Jaworzynie Śląskiej, które zauroczyły serca jury wielkanocną piosenką i wierszykami. W kategorii „Najładniejsza kompozycja stołu” bezapelacyjnie zwycięzyło sołectwo z Milikowic, które przygotowało stół Wielkanocny w postaci wielkiego kosza. Na stołach pojawiło się tak wiele potraw, że członkowie jury zdecydowali rozszerzyć kategorie konkursowe i przyznali sołectwu Stary Jaworów nagrodę za najsmaczniejszą potrawę z jajek. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali ufundowaną przez SOKiBP nagrodę finansową oraz torbę z drobnymi upominkami. Podczas imprezy wręczono także nagrody w konkursach na najładnieszą pisankę i palmę wielkanocną.

Świąteczny jarmark wzbogaciły także występy zespołu „Retro” ze Strzegomia, seniorów z Żarowa oraz z Jaworzyny Ślaskiej, którzy oprócz popisów wokalnych zaprezentowali na scenie SOKiBP swoje umiejętności taneczne. Zebrana publiczność dała porwać się imprezowej atmosferze i śpiewała razem z wykonawcami. Nie zabrakło także bisów.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim uczestnikom konkursu za trud włożony w przygotowanie prezentacji i jednocześnie zachęcaja do szerszegu udziału w imprezie w przyszłym roku. Także w związku z sugestiami widzów i jurorów zostaną rozszerzone kategorie konkursowe (między innymi o nalewkę i świąteczny pasztet).

źródło: SOKiBP

Zobacz galerię zdjęć z Jarmarku Wielkanocnego.

Podobne artykuły