w

Wakacje z ośrodkiem kultury

Wakacje Jaworzyna Śląska

W ramach cyklu „Lato z SOKiBP”, jaworzyński ośrodek kultury organizuje wycieczki dla dzieci. Niestety, nie odbędą się w tym roku tradycyjne, wakacyjne zajęcia stacjonarne. SOKiBP podczas wakacji przeprowadza się do Centrum Aktywności Kulturalnej i Społecznej w Jaworzynie Śląskiej. Dodatkowo, w dotychczasowym miejscu prowadzenia zajęć nie ma możliwości spełnienia wymagań sanitarnych, związanych z epidemią koronawirusa SARS-CoV2. Poniżej informacja SOKiBP o organizowanych wycieczkach.

1 lipca 2020 r. zapraszamy dzieci w wieku powyżej 6 roku życia do udziału w wycieczce do Parku Nauki i Rozrywki Explora Park w Wałbrzychu czyli do miejsca, gdzie każdy może badać, dociekać, poszukiwać i odkrywać, a wszystko to za sprawą 150 interaktywnych zabawek, gier logicznych, modeli i programów multimedialnych przygotowanych przez Instytut Badań Kompetencji w Wałbrzychu. Dzieci podczas pobytu w parku będą także uczestniczyć w lekcji tematycznej, która pozwoli na zgłębienie tajników przyrody, skrywających w sobie elementy matematyki. Koszt – 30 zł/dziecko.

8 lipca zaprosimy zaś dzieci (wiek od 6 do 11 lat) do dobrze znanego i lubianego miejsca jakim jest sala zabaw Cinema Fun w Świdnicy, gdzie na dzieci oprócz zabawy na konstrukcjach, będą czekały warsztaty kulinarne oraz warsztaty naukowe z klockami Lego. Koszt- 40 zł/dziecko.

W przypadku obu wycieczek SOKiBP zapewnia opiekunów, transport oraz ubezpieczenie.

Na wycieczki obowiązują zapisy, a ilość miejsc, ze względu na obostrzenia związane z sytuacją epidemiologiczną jest ograniczona. Zapisać dziecko może wyłącznie rodzic lub opiekun prawny poprzez wypełnienie i dostarczenie deklaracji uczestnictwa, będącej załącznikiem nr 1 do Regulaminu Wycieczek. Deklaracje należy dostarczyć do Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej przy ul. Wolności 2a/01(w godzinach otwarcia biblioteki dla czytelników) – o kolejności zapisów decyduje kolejność składania prawidłowo wypełnionych i podpisanych deklaracji.

Deklaracja uczestnictwa w wycieczkach wraz z regulaminem dostępne są na stronie SOKiBP oraz w Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej, w godzinach jej otwarcia.

źródło: Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Straż pożarna Jaworzyna Śląska gaszynchallenge

Strażacy pompują dla Wojtusia

gimnazjum jaworzyna śląska

Szkolna stołówka przejdzie modernizację