Twórcze wakacje czyli „Lato z SOKiBP”

Wakacje Jaworzyna Śląska

Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej w dniach od 1 do 12 lipca br. dla dzieci, które spędzają tegoroczne wakacje w mieście, zorganizował poranne zajęcia pod nazwą „Lato z SOKiBP”.

Wakacje Jaworzyna Śląska

Podczas dwutygodniowych spotkań, odbywających się w budynku Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, dzieci uczestniczyły w szeregu rozmaitych aktywności pobudzających kreatywność i dziecięcą wyobraźnię. Oprócz tradycyjnych zabaw ruchowych, ruchowo-muzycznych i integracyjnych, nie zabrakło szaleństw z chustą animacyjną, eksperymentów oraz twórczości plastycznej. Spod rąk uczestników zajęć wyszły m. in. barwne prasowanki z koralików, mleczne malowidła i autorskie laleczki ze zginanymi nogami. Jednego dnia dzieci stawały się prawdziwymi odkrywcami wytwarzającymi ciepły śnieg, a kolejnego z zapałem zamieniały się w poważnych ogrodników sadzących mini „lasy” w słoikach.

Wakacje Jaworzyna Śląska

Wiele radości przyniosły najmłodszym również dodatkowe atrakcje jakimi były spektakl teatralny zatytułowany „Podróże Baltazara Gąbki” oraz oglądany z zapartym tchem, pokaz iluzji w wykonaniu Piotra Kwiatkowskiego, który w oczach dzieci szybko zyskał miano „prawdziwego magika”.

Wakacje Jaworzyna Śląska

Jak co roku, ośrodek kultury zaproponował dzieciom także wycieczki wyjazdowe. Pierwsza z nich do sali zabaw Cinema Fun w Świdnicy, choć nie wiązała się z daleką podróżą, to sprawiła uczestnikom mnóstwo radości. Dzieci bowiem po zabawie na konstrukcjach i trampolinach, miały okazję stać się kucharzami i upiec własną pizzę, a następnie podczas warsztatów chemicznych stworzyć swojego wymarzonego slime’a.

Wakacje Jaworzyna Śląska

Drugi wyjazd naznaczony był nie mniejszymi atrakcjami. Wycieczkowicze wyruszyli do zagrody edukacyjnej „Ostoja nad Młynówką” w Mościsku, gdzie czekało na nich wielkie pranie na tarach i opieka nad zwierzętami w gospodarstwie. W chwilach przerwy od ciężkiej pracy, dzieci posilały się pieczoną kiełbaską i przepyszną drożdżówką z rabarbarem. Na koniec wszyscy wyruszyli na wojnę, w której narzędziem walki stały się …. mokre gąbki 🙂

Wakacje Jaworzyna Śląska

We wszystkich aktywnościach zorganizowanych przez jaworzyński ośrodek kultury wzięło udział ponad sto dzieci. Więcej fotografii z zajęć dostępne są na stronie SOKiBP:

Zajęcia dla dzieci – I tydzień

Zajęcia dla dzieci – II tydzień

Wycieczki

źródło: Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.