Tancerze z Ukrainy

11 listopada br. o godzinie 17:00 w Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej odbędzie się występ tancerzy ze szkoły Włada Jamy– znanego ukraińskiego tancerza – oraz zespołu folklorystycznego „Dywocwit”. Tancerze z partnerskiego miasta Świdnicy na Ukrainie – Iwano-Frankowska – oprócz Jaworzyny Śląskiej wystąpią także w Świdnicy, Bystrzycy Górnej i Żarowie. Podczas pobytu w Jaworzynie Śląskiej tancerze będą także zwiedzać Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa. Wstęp na występ ukraińskich tancerzy jest wolny.

Choreografowie i trenerzy, którzy pracują z młodymi ludźmi, to wielokrotni mistrzowie Ukrainy, finaliści mistrzostw świata: Wasyl Szeremeta, Natalia Czaszecznikowa, Jurij Kosowycz czy Anna Taras. Podczas występów będzie można zobaczyć także aktualną wicemistrzynię świata w show tanecznym – Ilonę Fedorko.

W programie występów dzieci i młodzież (12-19 lat) z Ukrainy zaplanowano: taniec współczesny (hip-hop, jazz-funk, broadway jazz), tańce towarzyskie oraz folklor ukraiński. W repertuarze zespołu jest ponad 30 kompozycji choreograficznych.

Próbkę umiejętności tancerzy można zobaczyć w Internecie, w serwisie YouTube. Na załączonym filmie przedstawiony jest występ samego Włada Jamy w ukraińskiej edycji „Tańca z gwiazdami”.

Podobne artykuły