Startuje szkółka szermierki średniowiecznej dla najmłodszych

Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej zapraszam dzieci (III klasa lub starsze) oraz młodzież na zajęcia z szermierki średniowiecznej. Zajęcia mają charakter sportowo-edukacyjny i opierają są na traktatach średniowiecznych mistrzów miecza, tj, Lichtenauer, Meyer, Talhoffer, oczywiście wszystko przy użyciu bezpiecznych mieczy piankowych. Na spotkaniach dzieci nauczą się podstawowych postaw, kroków oraz w późniejszym terminie wykorzystania technik podczas walk sparingowych (w bezpiecznych kaskach). Dodatkowo na koniec roku odbędzie się turniej dla dzieci uczęszczających na zajęcia.

Spotkanie organizacyjne dla rodziców już w ten piątek (04.10.2019) o godzinie 18:00 w sali sportowej Szkoły Podstawowej przy ul. A. Mickiewicza (mały budynek szkoły).

A taki przebieg miała lekcja pokazowa, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej.

źródło: Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.