Spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych

10 czerwca 2016 r. Bibliotekę Publiczną w Jaworzynie Śląskiej odwiedziła Katarzyna Ryrych – autorka książek dla młodzieży, która zatrzymała się w naszym mieście w ramach tegorocznej edycji akcji  „Z książką na walizkach, czyli Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami”. Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej pod opieką Pani Agnieszki Ptak i Pani Anny Ryś przygotowali zestaw pytań do Pani Katarzyny – młodzież była ciekawa zarówno historii powstawania poszczególnych powieści, jak i technik pisarskich stosowanych przez autorkę. Nie zabrakło też rozmów na poważne tematy, które pojawiają się w książkach Pani Katarzyny i oczywiście autografów.

Katarzyna Ryrych od lat uczy angielskiego, maluje obrazy i pisze książki. Dla dorosłych, młodzieży i „drobiazgu” – jak mówi o dzieciach. Jest dwukrotną laureatką Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren za książkę „Wyspa mojej siostry” i autorką ciekawej opowieści „O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i myszach podpodłogowych”. Ma dwóch synów, dwa koty i psa. Lubi rowerowe wyprawy, dwuosobowe plenery i truskawki ze śmietaną. I książki, które kupuje nałogowo.

W  tym roku „z książką na walizkach” wyruszyli także: Krystyna Szulczyńska, Joanna Zagner-Kołat, Agnieszka Frączek, Barbara Gawryluk, Andrzej Żak, Katarzyna Ryrych, Paweł Beręsewicz, Agnieszka Tyszka, Paweł Wakuła.

źródło: SOKiBP

Podobne artykuły