Prawym rycerzem być

Bractwo Rycerskie Świętej Barbary, zajmujące się rekonstrukcja historyczną ogłasza nabór do średniowiecznej drużyny. Jeżeli masz ukończone 16 lat i interesujesz się historią – napisz na adres bractworsb@o2.pl, a Twoje podanie zostanie rozpatrzone przez członków Bractwa. Co w zamian? Będziesz miał szansę na udział w turniejach łuczniczych oraz rycerskich, a także innych imprezach, które Bractwo organizuje, bądź też uczestniczy.

Bractwo Rycerskie Świętej Barbary działa od grudnia 2007 roku i jest głównym organizatorem Festynu Średniowiecznego, który od 4 lat odbywa się w Pastuchowie. Na obszarze Dolnego Śląska współpracują z innymi grupami rekonstrukcji historycznej: Drużyną Henryka Pobożnego z Legnicy, Bractwem Zamku Grodno, Cornu Cervi (Osada Kopaniec), Chorągwią Piastów Śląskich z Oławy, Drużyną Wojów Ślężańskich, Bractwem Księstwa Świdnicko-jaworskiego Ergo Bibamus oraz Królewski Pruskim Regimentem Alt Kreytzen ze Świdnicy i Strzegomskimi Joannitami.

Jaworzyńskich rycerzy na co dzień można zastać podczas treningów, które odbywają się w okresie zimowym w SOKiBP, a w pozostałym czasie w Pastuchowie, gdzie powstaje rekonstrukcja średniowiecznej osady.

Więcej na temat działalności Bractwa Rycerskiego Świętej Barbary: bractworsb.pl.tl

 

Podobne artykuły

One Thought to “Prawym rycerzem być”

  1. anonim

    Chłopaki maja niezlego, pozytywnego swira

Comments are closed.