Pomagamy na kresach

solonczanka_19W piątek 17 maja 2013 r. na wrocławskim Rynku odbył się koncert charytatywny w ramach finału akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Był to wyraz podziękowania dla wszystkich biorących udział w tej ważnej społecznie akcji. Na uroczystość przybyły delegacje szkół i powiatów z terenu Dolnego Śląska. W koncercie uczestniczyło blisko 300 pocztów sztandarowych z terenu całego województwa oraz rzesza młodzieży szkolnej porządkująca kresowe nekropolie w ramach ubiegłorocznej akcji. Jaworzynę Śląską reprezentował Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz, Dyrektor Gimnazjum Krzysztof Sołtys oraz młodzież z Gimnazjum nr 1.

Podczas podsumowania akcji przez  organizatorów, okazało się, że od mieszkańców naszej gminy byli drugą najhojniejszą, spośród wszystkich biorących udział w zbiórce pieniędzy. Zbiórkę przeprowadzili jaworzyńscy gimnazjaliści i udało im się zgromadzić ponad siedem tysięcy złotych.

Kontynuacją finału spotkań kresowych był występ zespołu górali czadeckich „Sołonczanka” z Nowego Sołońca, który odbył się 19 maja br. na terenie Gimnazjum w Jaworzynie Śląskiej. Przed występem z ust Zastępcy Burmistrza Jaworzyny Śląskiej, Pana Marka Zawiszy i Dyrektora Gimnazjum w Jaworzynie Śląskiej – Pana Krzysztofa Sołtysa padły słowa podziękowania dla wszystkich mieszkańców Gminy, którzy aktywnie włączają się w akcję ratowania polskich mogił za naszą wschodnią granicą.

Zobacz galerię zdjęć z występu zespołu „Sołonczanka”

źródło: Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej, własne

Podobne artykuły