Podsumowanie „Ferii z SOKiBP”

W dniach od 28 stycznia do 8 lutego Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna zaprosił dzieci spędzające ferie zimowe w mieście do aktywnego udziału w szeregu zajęć i atrakcji zorganizowanych w trakcie zimowej przerwy od nauki.

Interaktywny spektakl „Kot w butach”

Na rozpoczęcie ferii 28 stycznia SOKiBP zaprosił dzieci na spektakl „Kot w butach” w wykonaniu aktorów Teatru Blaszany Bębenek, którym udało się rozbawić nie tylko najmłodszych widzów, ale także dorosłych. Zapraszamy do oglądania zdjęć z przedstawienia:

Uczestnicy tegorocznych zajęć „Ferie z SOKiBP”

W pierwszym tygodni zimowego odpoczynku w budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Mickiewicza, grupa dwadzieściorga dzieci w wieku od 6 lat uczestniczyła w zajęciach przedpołudniowych przygotowanych przez instruktorów SOKiBP. Uczestnicy zajęć aktywnie brali udział w grach i zabawach integracyjno-ruchowych, z zapałem wykonywali prace plastyczne i chętnie podejmowali się nowych wyzwań. Na dzieci czekały takie zadania jak wykonywanie rzeźbiarskich konstrukcji z gipsu, tworzenie zapachowych mydełek, samodzielne szycie poduszek na igły, czy robienie galaretkowych witrażyków. Nie zabrakło też beztroskich „berków” i zabaw z chustą animacyjną, a na zakończenie zajęć – najprawdziwszego treningu fechtunku średniowiecznego. Fotorelacje z przebiegu zajęć można obejrzeć pod poniższymi linkami:

Drugi tydzień ferii zimowych upłynął pod znakiem wycieczek. Pierwsza z nich do Zagrody Edukacyjnej „Ostoja nad Młynówką” w Mościsku była prawdziwą przygodą w wiejskim gospodarstwie : https://www.sokibp.pl/aktualnosci/przygoda-w-wiejskim-gospodarstwie/

Warsztaty pieczenia chleba w Ostoi nad Młynówką

Druga wycieczka, która odbyła się na zakończenie ferii zimowych 8 lutego br., była okraszona tajnikami sztuki filmowej, z którymi dzieci zapoznały się w galerii „MovieGate” we Wrocławiu. Uczestnicy wycieczki w pomieszczeniach dawnego niemieckiego schronu z czasów II wojny światowej, mieli okazję obejrzeć oryginalne rekwizyty i kostiumy z polskich i zagranicznych produkcji filmowych, w tym m.in. maskę samochodu Aston Martin należącego do Jamesa Bonda czy fragment modelu statku z „Gwiezdnych wojen”. Ponadto dzieci uczestniczyły w interaktywnym pokazie szalonego naukowca, podczas którego sporo dowiedziały się o właściwościach ciekłego azotu, a nawet mogły spróbować przygotowanych przez nieco ekscentrycznego kucharza „dymiących chrupek”. Przeszły także szlakiem historycznym wystylizowanym na niemiecki schron i zwiedziły ścieżkę naukową, pokazującą złudzenia optyczne i „chwyty” mające często zastosowanie podczas produkcji filmów m.in. studnię bez dna czy generator Van de Graaffa.

Galeria z wycieczki do Moviegate

Pokaz szalonego naukowca w MovieGate

Jednak ferie są nie tylko dla dzieci – grupa Klubu Młodzieżowego wraz z zaproszonymi gośćmi rozegrała kilkanaście sesji towarzyskiej gry fabularnej „Mafia”. Było to ponad 8 godzin doskonałej rozrywki i gimnastyki umysłu oraz ciała. Sesje odbyły się w nowym obiekcie sportowo-edukacyjnym oraz w Bibliotece Publicznej. Mistrzem gry był Piotr Zaręba.

Więcej na ten temat pod tym adresem: „Nie ma żadnej mafii”.

Kto jest z mafii? – „Nie ma żadnej mafii”

Kolejne udane „Ferie z SOKiBP” to niesłabnący dowód na to, że ferie zimowe, bez obozu, nart i wielkiej ilości śniegu, wcale nie muszą być nudne, a aktywność, inna niż ta związana się z telewizją lub tabletem, może okazać się z prawdziwą przyjemnością. W zajęciach, wycieczkach i innych aktywnościach wzięło udział ponad 100 osób. Dziękujemy!

źródło: SOKiiBP

Podobne artykuły