w

Podsumowanie ferii z jaworzyńskim SOKiBP

ferie zimowe jaworzyna śląska sokibp

W dniach od 10 do 20 lutego Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna zaprosił dzieci spędzające ferie zimowe w mieście do aktywnego udziału w szeregu zajęć i atrakcji zorganizowanych w trakcie zimowej przerwy od nauki.

W dzień rozpoczynający ferie zimowe zaprosiliśmy dzieci na Spektakl „Gapiowatość” w wykonaniu Klauna Jejku. Zabawne show łączące elementy pantomimy, komedii i sztuki cyrkowej rozbawiło wszystkich do łez, a wspólna zabawa z klaunem i deszcz baniek mydlanych rozchmurzyły buzię każdego przybyłego na spektakl dziecka.

Zabawa z Klaunem Jejku podobała się każdemu

W trakcie pierwszego tygodnia zimowego odpoczynku grupa dwadzieściorga dzieci w wieku od 6 lat uczestniczyła w zajęciach przedpołudniowych prowadzonych przez instruktorów SOKiBP. W ramach wspólnej zabawy dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju aktywnościach począwszy od gier integracyjno-ruchowych, poprzez wspólne tańce i zajęcia plastyczne. Podczas warsztatów rękodzielniczych uczestnicy samodzielnie wykonywali drzewka szczęścia, błyszczące wydrapywanki, personalizowane breloczki i musujące kule do kąpieli.

Uczestnicy tegorocznych zajęć „Ferie z SOKiBP”

Dzieci z zapałem uczestniczyły także w warsztatach kukiełkowych prowadzonych przez Grzegorza Kmiecia, absolwenta Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Po tym jak obejrzały przygotowany przez Pana Grzegorza spektakl „Calineczka” (na który zaprosiliśmy także młodszych kolegów i koleżanki z przedszkola w Jaworzynie Ślaskiej), same miały okazję wcielić się w role teatralnych kukiełek i odegrać minispektakle.

Po drugiej stronie kurtyny

O bezpieczeństwie z młodymi strażaczkami

Największą niespodzianką dla uczestników zimowych zajęć były odwiedziny dziewcząt z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Jaworzynie Śląskiej, które na zakończenie tygodnia z pomocą strażaków OSP z Jaworzyny Śląskiej przygotowały dla dzieci prezentacje, pokazy, a także specjalne zadania przypominające o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw oraz instruktaże pierwszej pomocy. Na koniec dzieci wspólnie wykonały wielki plakat promujący bezpieczne ferie i wzięły udział w quizie podsumowującym zagadnienie.

Więcej zdjęć relacjonujących przebieg zajęć „Ferie z SOKiBP” TUTAJ

Dzieci z uwagą poznawały zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej

Wycieczki

Drugi tydzień ferii zimowych tradycyjnie upłynął pod znakiem wycieczek. Pierwsza z nich była naznaczona beztroską zabawą w sali zabaw CinemaFun w Świdnicy, gdzie oprócz szaleństw na konstrukcjach dzieci uczestniczyły w warsztatach chemicznych. 20 lutego zaś SOKiBP zaprosił dzieci do odwiedzenia „zamkowej krainy baśni i legend” czyli Zamku Książ, którego zwiedzanie połączone z zajęciami edukacyjnymi, delikatnie przypomniało o zbliżającej się szkole. Dzieci wzięły udział w lekcji zatytułowanej „Zimowa Kraina”, a towarzyszką ich zamkowej podróży w czasie była Królowa Śniegu.

Zdjęcia z wycieczek dostępne TUTAJ

Na trasie zwiedzania zamku uczestnicy wycieczki chętnie rozwiązywali gry i zagadki zadane przez Królową Śniegu

Taneczne warsztaty i zabawa w śniegu

Tegoroczne ferie zimowe były dla niektórych także bardzo pracowite. Grupa dziewcząt z jaworzyńskiego zespołu tanecznego „Fart” razem z zaprzyjaźnionymi mażoretkami „Prima” ze Świdnicy, uczestniczyła w czasie pierwszego tygodnia zimowej przerwy od nauki, w wyjazdowych warsztatach. Dziewczęta podczas pobytu w Reczce, pod opieką instruktorów pracowały nad techniką, a także nowymi układami tanecznymi. Na szczęście nagrodą za ciężką pracę i pot wylany podczas zajęć i warsztatów, była możliwość szalonej zabawy na śniegu.

Zdjęcia z pobytu „Fartu” w Rzeczce można obejrzeć TUTAJ

Pobyt „Fartu” w Rzeczce był pracowity, ale też bardzo owocny

Mamy nadzieję, że podczas tegorocznych „Ferii z SOKiBP” każdy znalazł coś dla siebie, a przygotowane przez nas aktywności choć trochę zrekompensowały dzieciom, spędzającym ferie w mieście, brak śniegu.

źródło: SOKiBP

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Bieg Tropem WIlczym Jaworzyna Śląska 2020

Bieg „Tropem Wilczym” po raz czwarty w Jaworzynie Śląskiej

mateusz_szymański_jaworzyna_śląska

Rehabilitacja w egzoszkielecie